2022-05-27 09:12:26 | Son Güncelleme : 2022-05-27 09:57:32

Evlat edinmeye çalıştığı bebeği öldürdü! Kan donduran cinayet itirafı

İngiltere'de yaşanan korkunç cinayet tüm dünyanın tüylerini ürpertti. 38 yaşındaki bir kadın evlat edinmeye çalıştığı 13 aylık bebeği öldürdü, mahkemede her şeyi anlattı.

Evlat edinmeye çalıştığı bebeği öldürdü! Kan donduran cinayet itirafı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İngiltere'de meydana gelen bir cinayeti tüm dünya konuşmaya başladı. Tüyler ürperten cinayet İngiltere'nin Cumbria bölgesinde yaşandı. 38 yaşındaki Laura Castle adlı kadın, 35 yaşındaki eşi Scott Castle ile James Corkill isimli bir kimsesiz bebeği evlat edinme sürecine girdi. Cumbria'daki yetkililer, bebeği ikilinin evine yerleştirdi. Bebek, eve yerleştirildikten beş ay sonra ilk doğum gününden kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Bebeği hayatını kaybetmesinin nedeninin kafa travması olduğu ortaya çıktı.

Evlat edinmek isteyen üvey anne ilk olarak ailesine, arkadaşlarına ve polise bebeğin koltuktan düşüp başını sehpaya vurduğunu söyledi. Cani üvey anne polis ifadesinde, "Bebek bezlerini sehpa çekmecesine koymak için uzandım. O sırada bebek yere düştü. Kucağıma aldığımda nefesi kesilmişti" dedi. Fakat adli tıptan gelen sonuç üvey anneyi yalanladı. 13 aylık James bebeğin ölümüne neden olan güçlü bir beyin sarsıntısı ve travma olduğu anlaşıldı. 

Üvey anne Laura Castle, duruşmaya bir gün kala polise gerçeği anlattı. Castle, bebek ağlamasın diye kucağına alıp sert bir şekilde sarsmış ve koltuğun kolçaklarına vurmuştu. Suçunu itiraf eden üvey anne 13 aylık küçük James'i öldürmekten suçlu bulundu ve 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Etiketler