Tarih : 13.05.2021 - 21:12 Yorum : 0

Fanatik Yahudiler, Filistinlilerin evlerine taşla saldırdı

İsrail saldırılarında olaylar devam ediyor. Bu kez İsrail'in Lid kentinde fanatik Yahudiler, Filistinlilerle çatıştı ve evlerine taş atarak saldırıda bulundu.

Fanatik Yahudiler, Filistinlilerin evlerine taşla saldırdı

İsrail'de sıcak gelişmeler yaşanıyor...Saldırılar devam ediyor. Lid kentinde onlarca İsrailli Filistinlilerin evlerine taşlarla saldırdı. Görgü tanıkları ayrıca saldırgan Yahudilerden bir kısmının da yakıcı madde depoladığını ve Filistinlilerle çatıştığını aktardı.

 

ARAPLARA ÖLÜM SLOGANI ATARAK YÜRÜYÜŞ YAPTILAR

Aşırı sağcı bir grup Yahudi, Batı Kudüs'teki bir halk pazarında "Araplara ölüm" sloganı atarak yürüyüş yaptı.Sosyal medyada yayımlanan görüntüde, bir grup aşırı sağcı Yahudi'nin Batı Kudüs'teki Mahane Yehuda Pazarında sloganlar atarak yürüdüğü görülüyor. "Araplara ölüm" sloganı atan aşırı sağcıların içindeki bazı kişilerin yüzlerini kar maskeleriyle gizlemesi dikkati çekiyor. Irkçı sloganlar atan gruba onlarla birlikte yürüyen İsrail polisinin herhangi bir müdahalede bulunmaması göze çarpıyor.

İSRAİL'İN LİD KENTİNDE GECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ

İsrail’in Lid kentinde bir Yahudinin Filistinliyi şehit etmesiyle başlayan olaylar nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti

İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları artarak devam ediyor. İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılarda Gazze'den gelen son dakika bilgilerine göre 31'i çocuk olmak üzere şehit sayısı 126'ya, yaralıların sayısı da 950'ye yükseldi.

 

 

Etiketler : israil lid
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber