19˚
İstanbul
19˚
açık
Nem %39
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2020-03-15 09:45:59

Fas Ulaştırma Bakanı'nda korona virüsü tespit edildi

Fas Ekipman, Ulaştırma, Lojistik ve Su Bakanı Abdulkadir Amara'da korona virüsü tespit edildi.

Fas Ulaştırma Bakanı'nda korona virüsü tespit edildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Avrupa ziyaretinden yeni dönen Fas’ın Ekipman, Ulaştırma, Lojistik ve Su Bakanı Abdulkadir Amara'da yeni tip korona virüsü (Kovid-19) tespit edildi.

14 gün boyunca evden çalışacak

Baş ağrısı ve aşırı yorgunluk şikayeti bulunan Amara’nın kendini iyi hissetmemesi üzerine hastaneye gittiği ve yapılan korona virüsü testinin pozitif çıktığı belirtildi. Amara'nın doktorları, bakanın durumunun iyi olduğunu, kendisine istirahat etmesinin tavsiye edildiğini ve 14 gün boyunca evinden çalışacağını duyurdu. Bakanlık ve hekimler tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise, Amara'nın eşi ve oğlunun da 14 gün boyunca gözlem altında tutulacağı bildirildi.

Kabine toplantısına katılmıştı

Abdulkadir Amara, Kovid-19 semptomlarını henüz göstermeye başlamadan önce Perşembe günü düzenlenen kabine toplantısına katılmıştı. Fas Başbakanı Saadeddin Osmani ile diğer bakanların da katıldığı toplantıdaki herkes, potansiyel vakalar olarak değerlendiriliyor. Henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, kabine üyelerinin yürürlükteki acil durum prosedürlerine uyularak önümüzdeki 14 gün süresince karantinaya alınıp alınmayacağı tartışma konusu oldu.

Etiketler