Tgrt Haber
10 Ekim 2023 11:07 - Güncelleme : 10 Ekim 2023 11:14

Filipinler ve ABD donanması Güney Luzon'da denizaltı savunma harbi tatbikatı gerçekleştirdi

Filipinler ve ABD donanma gemilerinin, Güney Luzon'da devam eden "Samasama Tatbikatı" kapsamında denizaltı savunma harbi tatbikatı gerçekleştirdiği bildirildi.

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: Anadolu Ajansı
Filipinler ve ABD donanması Güney Luzon'da denizaltı savunma harbi tatbikatı gerçekleştirdi
Abdullah Gül, Filipinler, Japonya, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık

Filipinler Haber Ajansının (PNA) haberine göre, Güney Luzon Deniz Kuvvetleri (NFSL) Halkla İlişkiler Ofisi Şefi Teğmen Kim Paulo Lopez, tatbikatın donanma gemilerinin denizaltı savunma harbi yeteneğinigeliştirmeyi amaçladığını belirtti. Lopez, Güney Luzon'daki tatbikatın, donanma kuvvetlerinin denizaltı savunma harbi taktiklerini uygulamalarına ve geliştirmelerine olanak sağladığını ifade etti.

Birimler arasında sensör ve iletişimsistemlerinin çalışır durumda olup olmadığına yönelik tatbikat ile "deniz alanı farkındalığı" tatbikatının da tamamlandığı bilgisi paylaşıldı. ABD ve Filipinler donanmasının, "uluslararası savunma işbirliğini güçlendirmeyi" amaçlayan "Samasama" isimli ortak askeri tatbikatı, 2 Ekim'de başlamıştı.

TATBİKATA BAŞKA ÜLKELERDE KATILACAK

Tatbikat kapsamında Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri, Avustralya Kraliyet Donanması, Kanada Kraliyet Donanması ve Birleşik Krallık Kraliyet Donanması ile de çalışmalar yapılacağı aktarılmıştı. Tatbikat, 13 Ekim'e kadar devam edecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...