Tarih : 22.06.2021 - 09:30 Yorum : 0

Filipinler'de aşı olmayı reddedenlere hapis tehdidi

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, koronavirüs salgınında aşı olmayı reddedenleri hapse atmakla tehdit etti.

Filipinler'de aşı olmayı reddedenlere hapis tehdidi

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Filipinler Asya'nın en kötü salgınlarından biriyle savaşırken, 1,3 milyondan fazla vaka ve 23.000'den fazla ölümle savaşırken koronavirüse karşı aşılanmayı reddeden kişileri hapse atmakla tehdit etti. The Straits Times'ın haberine göre, başkent Manila'daki çeşitli aşılama merkezlerinde düşük katılım raporlarının ardından 21 Haziran Pazartesi günü televizyonda yayınlanan bir konuşmada Bay Duterte, "Sen aşıyı seç, yoksa seni hapse attırırım" dedi.

Adalet Bakanı Menardo Guevarra Salı günü yaptığı açıklamada, vatandaşları aşı olmaya zorlayan bir yasa olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Harry Roque da bir toplantıda, aşıların gönüllü olarak devam ettiğini ve cumhurbaşkanının açıklamalarının "devletin neler yapabileceğini vurgulamak" anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

Polonya’da çocuklara koronavirüs aşısı başlıyor Polonya’da çocuklara koronavirüs aşısı başlıyor Polonya’dan 12-15 yaş arasındaki çocukların koronavirüs aşılarının başlanmasına karar verildi.

Filipinler'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor Filipinler'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor Filipinler'de 10 bin 16 yeni Covid-19 vakası tespit edilmesi ile salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber