Tarih : 14.05.2021 - 23:16 Yorum : 0

Filistin Yönetimi'nden ABD'ye tepki

Filistin Yönetimi, ABD'nin İsrail'in zulmüne sessiz kalmasının Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'teki katliamlara yol açtığını açıklayarak tepki gösterdi.

Filistin Yönetimi'nden ABD'ye tepki

İşgalci İsrail güçleri Filistine uygulanan zulmün şiddetini her geçen gün artırıyor.  Filistin Yönetimi tüm saldırılardan ABD'yi sorumlu tutarak; 'ABD'nin İsrail'in yaptıkları karşısındaki sessizliği ve saldırıları nefsi müdafaa olarak tanımlaması Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'te katliamlara yol açıyor' açıklamasında bulundu. 

ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, işgalci İsrail’in sivilleri katletmesine rağmen desteğini esirgemiyor. İsrail’in Filistinlilere yaşattığı zulmü “meşru müdafaa” olarak nitelendirdi ve İsrail’e olan desteğini yineledi.

ABD, 120 personelini İsrail'den tahliye etti ABD, 120 personelini İsrail'den tahliye etti ABD Pentagon Sözcüsü John Kirby, İsrail’de konuşlu 120 sivil ve askeri bakanlık personelinin tahliye edildiğini duyurdu. Kirby, 120 personelin Almanya’ya çekiliğini belirtti.

ABD SALDIRILARI DURDURACAK TEK ÜLKE

ABD’nin dünyada İsrail’in saldırılarını durdurabilecek tek ülke olduğuna işaret eden Ebu Rudeyne, "ABD gerçekten huzurdan, bölgesel ve küresel barıştan yanaysa İsrail’in bu saldırılarını durdurması için ciddi bir şekilde harekete geçmesini talep ediyoruz." çağrısı yaptı.

İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları artarak devam ediyor. İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılarda Gazze'den gelen son dakika bilgilerine göre 31'i çocuk olmak üzere şehit sayısı 126'ya, yaralıların sayısı da 950'ye yükseldi.

FİLİSTİN VE KUDÜS HEPSİNDEN DAHA BÜYÜK KALACAK

Filistin halkının haklarından, topraklarından ve mukaddesatından vazgeçmeyeceğini belirten Ebu Rudeyne, şunları kaydetti: "Filistin ve Kudüs hepsinden daha büyük kalacak. Filistin halkının menfaatleri, hakları ve ilkeler hareketlerimizin ve siyasetimizin pusulası olarak kalmaya devam edecektir. Bunlar olmaksızın hiçbir tarafla da barış ve ilişkilerimiz olmayacak."

ŞEHİT SAYILARI ARTIYOR

İsrail'in saldırıları karşısında şehit olan Filistinlilerin sayısı 126'ya yükselirken, 900'den fazla sivil de yaralandı. Dün gün boyu devam eden bombardıman bugün de sürüyor.

Etiketler : ABD İsrail Filistin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber