Tgrt Haber
20 Kasım 2023 00:08 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 00:15

Fransa'dan Gazze için 'insani yardım' hamlesi: Helikopter gemisi Doğu Akdeniz'e gidiyor

Fransa, abluka altındaki Gazze'deki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak için helikopter gemisini Doğu Akdeniz'e gönderileceğini açıkladı. Gazze Şeridi'nden acil bakıma ihtiyaç duyan yaralı ve hasta çocukları tahliye etmek üzere sivil ve askeri uçakların da bölgeye göndereceği bildirildi.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Fransa'dan Gazze için 'insani yardım' hamlesi: Helikopter gemisi Doğu Akdeniz'e gidiyor
Fransa, Gazze, İsrail

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana bombalar yağdırdığı Gazze'ye Fransa tıbbi yardım sağlamak için harekete geçti.

Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıkla Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak amacıyla helikopter gemisi Dixmude’nun Doğu Akdeniz'e gönderileceği duyuruldu. Geminin hafta başında yola çıkacağı ve önümüzdeki günlerde Mısır'a varacağı belirtildi. 

10 TONDAN FAZLA MALMEZE GÖNDERİLECEK

Açıklamada 10 tondan fazla tıbbi malzeme taşıyan bir uçak gönderileceği de yer aldı. Fransa’nın 23 ve 30 Kasım tarihlerinde Avrupa Birliği’nin Gazze Şeridi’ne tıbbi yardım sağlamak üzere düzenleyeceği uçuşlara katkıda bulunacağı da aktarıldı.

Fransa’nın Gazze Şeridi'nden acil bakıma ihtiyaç duyan yaralı ve hasta çocukları tahliye etmek üzere sivil ve askeri uçakları da bölgeye göndereceği bildirildi.

 FRANSIZ UÇAKLARI GAZZE İÇİN 54 TON YARDIM TAŞIDI

Fransa, geçtiğimiz haftalarda Gazzelilere tıbbi yardım sağlamak için yaklaşık 60 yatağı ve iki operasyon bloğu bulunan Tonnerre adlı helikopter gemisini Doğu Akdeniz’e konuşlandırmıştı. Bu ayın başlarında Fransız uçakları, Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne 54 ton insanİ yardım ulaştırdı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...