Tgrt Haber
10 Aralık 2023 07:41 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 07:57

Gazze'de keskin nişancılar insan avında! İlaç götüren sağlık bakanlığı yetkilisini vurdular

Gazze'de binaların tepelerine konuşlanan çok sayıda İsrailli keskin nişancı, Filistinlileri hedef almaya devam ediyor. Son olarak hastaneye ilaç ve tıbbi malzeme temin etmeye çalışan bir sağlık yetkilisi keskin nişancıların ateşiyle yaralandı.

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: Anadolu Ajansı
Gazze'de keskin nişancılar insan avında! İlaç götüren sağlık bakanlığı yetkilisini vurdular
Keskin Nişancı, Gazze, İsrail

İsrail ordusu 7 Ekim'dern bu yana bombardıman altında tuittuğu Gazze'de son günlerde keskin nişancılar ile de dehşet saçmaya başladı. Bölgede konuşlanan çok sayıda keskin nişancı gözlerine kestirdikleri Filistinlieri hedef alıyor.

Son olarak Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nag bağlı Eczacılık Genel Müdürü Eşref Ebu Mehadi, İsrailli keskin nişancıların açtı ateş sonucu yaralandı. Bakanlık, Ebu Mehadi'nin Gazze kentinde Şifa Hastanesi için ilaç ve tıbbi malzeme temin etmeye çalışırken İsrail ordusunun konuşlandırdığı keskin nişancıların saldırısına uğradığını belirtti.

AMBULANSA DA ATEŞ ETTİLER

Tıbbi malzeme depolarına yakın binaların tepesine konuşlanan İsrailli keskin nişancıların Ebu Mehadi'ye ateş açtığı vurgulanan açıklamada, keskin nişancıların hedef aldığı Ebu Mehadi'nin yanı sıra aracı kullanan şoför ve üçüncü bir kişinin yaralandığı aktarıldı.

Açıklamada, Ebu Mehadi ve diğer yaralıları almak için bölgeye intikal eden ambulansa da ateş açıldığı ifade edildi. Konuyla ilgili İsrail ordusundan herhangi bir açıklama yapılmadı.

ÖLÜ SAYISI 18 BİNE YAKLAŞTI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim’de kapsamlı saldırı düzenledi.
İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere 17 bin 700 Filistinli öldü. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildiriliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...