Tarih : 16.05.2021 - 09:01 Yorum : 0

Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı.

Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı

İsrail acımasızca vurmaya devam ediyor. İsrail'in Gazze'nin batısındaki Er-Rimal semtine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda apartman dairesi yıkıldı.

UYARI YAPILMADI

İsrail güçlerinin saldırı öncesinde herhangi bir uyarı yapmadığı kaydedildi.

5 ÇOCUK SAĞ KURTARILDI

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sivil savunma ekiplerinin yapılan saldırılar sonucu enkaz altından 5 çocuğu kurtarmayı başardığı ifade edildi.

İsrail'in gece yarısından itibaren Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e, yaralı sayısı da 45'e yükseldi.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI ARTABİLİR

Sivil savunma ekiplerinin enkaz altında kalan diğer Filistinlileri kurtarmak için çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Ebu Silmiyye, sivillere ait evlerin vurulması nedeniyle ailelerin enkaz altında kaldığını ve bu nedenle ölü ile yaralı sayısının artabileceğini belirtti.

Ebu Silmiyye, enkaz altında kalan bazı kişilerin akrabalarıyla iletişim kurmayı başardığını ve yardım istediğini söyledi.

BEERSHEBA KENTİNE 12 ROKET ATILDI

Öte yandan, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'de sivilleri hedef alan saldırılarına karşılık Beersheba kentine roket attığını duyurdu. İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberinde de Gazze'den İsrail'in güneyindeki Beersheba kentine 12 roket atıldığı belirtildi.

Roketlerin 7'sinin boş alana düştüğü, 5'inin ise İsrail'e ait "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından imha edildiği aktarıldı.

Gazze'den atılan roketler nedeniyle sirenlerin çaldığı belirtilen haberde, bölgede can kaybı veya hasar olup olmadığına ilişkin herhangi bir bilgi yer almadı.

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

Kaynak : AA
Etiketler : Gazze
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber