Tarih : 10.05.2021 - 21:56 Yorum : 0

Gazze'ye geniş çaplı hava saldırısına onay

İsrail Güvenlik Kabinesi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne geniş çaplı hava saldırısı düzenlenmesini kabul etti.

Gazze'ye geniş çaplı hava saldırısına onay

Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan habere göre, İsrail'de bugün düzenlenen Güvenlik Kabinesi toplantısında Gazze'den atılan roketler nedeniyle bölgeye geniş çaplı hava saldırısı düzenlenmesi kabul edildi. Ancak kara operasyonuna onay verilmediği açıklandı.

"HAMAS'A AĞIR BİR DARBE İNDİRİLMELİ"

Adı açıklanmayan bir İsrailli yetkili uzun süreli bir savaşı istemediklerini kaydederek, "Hamas'a ağır bir darbe indirilmeli ve herkes sınırlarımızı anlamalı." ifadesini kullandığı aktarıldı.

İsrail ordusu, bölgede tansiyonun artması nedeniyle Gazze Şeridi çevresindeki birliklerine takviye yaptı. Öte yandan Gazze sınırına yakın bölgelerde dışarı çıkmama uyarısında bulunuldu.

İsrail polisi Kubbetüs Sahra'nın çatısına çıktı İsrail polisi Kubbetüs Sahra'nın çatısına çıktı Sabah namazında Mescid-i Aksa'ya birden fazla kapıdan baskın düzenleyen İsrail polisinin, Kıble Mescidi ile Kubbetüs Sahra'nın çatısına çıktığı öğrenildi.

İSRAİL'İN GÜNEYİNE ÇOK SAYIDA ROKET GÖNDERİLDİ

Filistin direniş grupları, İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas'ın Kudüs'teki Sözcüsü Muhammed Hamade, saldırılar karşısında "İsrail ağır bir bedel ödeyecek" ifadelerini kullandı

ROKET ATIŞLARINI DOĞRULANDI

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

İsrail'den Gazze'ye saldırı: 24 şehit, 103 yaralı İsrail'den Gazze'ye saldırı: 24 şehit, 103 yaralı İsrail'in dün gece Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, şehit olanların sayısının 24'e yükseldiği, yaralı sayısının 103 olduğu bildirildi.

Meclis'ten İsrail'e ortak kınama Meclis'ten İsrail'e ortak kınama AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti grupları, yayımladıkları ortak bildiri ile İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Kaynak : AA
Etiketler : İsrail Gazze Şeridi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber