2022-07-02 14:20:10 | Son Güncelleme : 2022-07-02 14:36:03

Fırtına felaketi beraberinde getirdi! Gemi ikiye ayrıldı kayıplar var

Hong Kong'u etkisi altına alan Chaba Fırtınası felaketi de beraberinde getirdi. 30 yolculu ve 20'den fazla mürettebatı bulunan gemi fırtınada ikiye bölündü.

Hong Kong'ta etkili olan Chaba Fırtınası hayatı felç etti. İçinde 30 yolcu ve 20’den fazla mürettebatın bulunduğu bir gemi fırtına nedeniyle ikiye bölündü. Hong Kong Hükümeti Uçuş Servisi tarafından yapılan paylaşımda, büyük kısmı sular altında kalan gemideki arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği görüldü.

Yetkililer şu ana kadar 3 mürettebatın kurtarıldığını ve kayıp kişiler için arama çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Kötü hava koşullarının çalışmaları olumsuz etkilediğini belirten yetkililer ayrıca mürettebattan bazılarının kendi imkânlarıyla gemiyi terk ettiğini söyledi.

HAYAT DURMA NOKTASINDA

Hong Kong'ta Chaba Fırtınası’nın neden olduğu şiddetli yağış ve rüzgâr nedeniyle toplu taşımaya kısıtlama getirildi ve birçok iş yeri kepenk indirdi. Meteoroloji uzmanları, fırtınanın Çin’in Guangdong eyaletindeki Zhanjiang yakınlarında karaya ulaşmasını bekliyor.