Tarih : 05.08.2021 - 09:38 Yorum : 0

İsrail ve Lübnan arasında gerilim artıyor! İsrail'den hava saldırısı

İsrail ve Lübnan arasında gerilim sürüyor. Dün Lübnan, İsrail'e roketle saldırdıktan sonra İsrail, topçu saldırısıyla karşılık verdi. İsrail, hava saldırılarına devam ediyor.

İsrail ve Lübnan arasında gerilim artıyor! İsrail'den hava saldırısı

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Lübnan'ın güneyindeki bazı noktalara hava saldırısı düzenlendiğini bildirdi. Adraee açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Savaş uçakları bu gece Lübnan'dan füzelerin fırlatıldığı bölgelere ve terörist amaçlarla kullanılan altyapıya hava saldırıları gerçekleştirdi."

Hava saldırılarının devam edeceğini ve İsrail devleti ile vatandaşlarını hedef alan terörist girişimler karşısında saldırıların dozunun arttırılabileceğini vurgulayan Adraee, şu açıklamayı yaptı:

"Lübnan devleti, kendi topraklarında olup bitenlerden sorumludur. İsrail ordusu, İsrail vatandaşlarına ve egemenliğine saldırmaya yönelik devam eden girişimlere karşı uyarıyor"

Lübnan medyasında yer alan haberlerde ise İsrail savaş uçaklarının, Lübnan'ın güneyindeki Aldimashqia bölgesine 2 hava saldırısı düzenlediği ifade edildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı aktarıldı.

İsrail ordusu, dün İsrail'e 3 roket atılmasının ardından Lübnan'ın güneyine 100'den fazla top mermisi ile saldırı düzenlediğini duyurmuştu.

NE OLMUŞTU?

İsrail Savunma Bakanlığı, Lübnan'dan İsrail'in Lübnan sınırına yakın Kiryat Shmona bölgesine 3 füze atıldığını duyurdu. Füzelerden 2'sinin Kiryat Shmona bölgesine düştüğü belirtilirken, saldırıda can kaybı olmadığı aktarıldı. Saldırı sonrası sirenler çalınırken, İsraillilere sığınaklara girmeleri emredildi.

Lübnan'ın bu saldırısının ardından İsrail'den topçu saldırısıyla cevap geldi. İsrail ordusu, Lübnan'dan İsrail'e 3 füzenin atılmasının ardından yanıt olarak Lübnan'a topçu saldırısı düzenledi. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ordu birlikleri, İsrail topraklarına fırlatılan füzelere yanıt olarak şu anda Lübnan sınırındaki hedefleri vuruyor"

Kaynak : İHA
Etiketler : İsrail Lübnan Saldırı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber