2021-09-06 16:44:29

Göle düştü, o an olacakları tahmin edemezdi! Küçük bir çizik yaşamdan kopardı

İngiltere’de yaşayan Ben Smith-Crallan, botanik bahçesindeki bir göle düştü. Ben Smith-Crallan, düşme sırasında bacağında oluşan küçük çiziğin hayatına mal olacağını o an düşünemezdi.

Göle düştü, o an olacakları tahmin edemezdi! Küçük bir çizik yaşamdan kopardı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

37 yaşındaki Ben Smith-Crallan, İngiltere’de Churchtown bölgesindeki botanik bahçesinde bir göle düştü ve bacağı çizildi. İlk etapta basit bir çizik olduğunu sanan Ben Smith-Crallan, birkaç gün sonra bacağında oluşan küçük bir kabarcık şikayeti ile Southport'taki hastaneye başvurdu. Bacağı kesilen Bay Smith-Crallan, sonra hayatını kaybetti. 

OĞLUMU  KAYBEDECEĞİMİ DÜŞÜNEMEZDİM

Smith-Crallan’ın babası Peter Smith-Crallan, göle düşmelerin önlenmesi için korkuluk yapılması ve suyun arındırılması çağrısında bulundu. Baba Smith-Crallan, “Göle daha önceden korkuluklar konulmuş olsaydı oğlum belki de ölmeyecekti. Neden korkuluklar daha önce yapılmadı?” diye konuştu. Gölden düzenli su örneklerinin alınması gerektiğini kaydeden baba Smith-Crallan, “Su o kadar kötü ve kirli ki boğulmak en son endişelenilecek şey. 40 yıldır bu göle kimse dokunmadı, temizlemedi” diye konuştu. 

BEN İÇİN BİR DEĞİŞİKLİK YAP KAMPANYASI BAŞLATTI

Baba Peter Smith-Crallan, oğlunu Southport'taki hastaneye götürdüğünde bu denli tehlikeli bir durumla karşı karşıya olduklarını hiç düşünmediğini söyledi. Oğlunu hastaneye bıraktığını ve sonra oradan ayrıldığını belirten baba Peter Smith-Crallan, “Hastaneye döndüğümde oğlumu 15 tüpün içerisinde buldum. Sonra onu kaybettik” dedi. 

Şimdi baba Peter Smith-Crallan ve ailesi “Ben İçin Bir Değişiklik Yap” kampanyası başlatarak insanlara destek çağrısında bulundu ve gölün temizlenmesini istedi. 

TÜM BUNLARA ET YİYEN BAKTERİ SEBEP OLDU

Smith-Crallan’ın en yakın arkadaşı David Rawsthorne Facebook’ta bir gurup kurdu ve 4.000’in üzerinde destekçisi oldu. 9 ünlü bu guruba destek verdi ve üye sayısı 10.000’i aştı.

“Ben İçin Bir Değişiklik Yap” kampanyası, gölün her yıl parkı ziyaret eden on binlerce aile için güvenli hale getirilmesini sağlamakta kararlı.  Bay Smith-Crallan, düştüğü gölde meydana gelen küçük çizikten et yiyen bakteri kapmıştı. Oluşan küçük bir kabarcık sebebiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Bay Smith-Crallan’ın önce bacağı kesildi, sonra da hayatını kaybetti. 

 

 

Etiketler