Tgrt Haber
11 Ocak 2023 09:32 - Güncelleme : 11 Ocak 2023 13:53

Günde 150 kişi yakılıyor! Krematoryumlardaki yoğunluk uydu görüntüleriyle ortaya çıktı

Çin, sıfır-vaka politikasından vazgeçtiğinden beri Covid-19 vakalarında patlama yaşandı. Washington Post, hayatını kaybedenlerin yakıldığı krematoryumlardaki yoğunluğu uydu görüntüleriyle ortaya koydu.

Günde 150 kişi yakılıyor! Krematoryumlardaki yoğunluk uydu görüntüleriyle ortaya çıktı
Çin, Covid-19, Koronavirüs, Vaka

Sıfır-vaka politikasından vazgeçen Çin'in başı Covid-19 ile belada. Son zamanlarda hastanelerin, morgların dolup taştığı belirtilen ülkede krematoryumlardaki yoğunluk uydu görüntülerine yansıdı. ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post (WP), Çin'deki krematoryumlarda oluşan yoğunluğu uydu görüntüleriyle ortaya koydu. Çin'in Çongçing şehrinde hizmet veren Jiangnan Cenaze Evi'nin çalışanı, "Burada 6 yıldır çalışıyorum, hiç böyle bir yoğunluk görmedim" açıklamasında bulundu. Görevli, cesetlerin tutulduğu soğuk odaların tamamen dolduğunu ve 8 krematoryum bölümünün üç vardiya halinde 7/24 çalıştığını söyledi.

ABD merkezli uzay teknolojisi şirketi Maxar'dan alıp incelediği uydu görüntülerine göre başkent Pekin'in Tongzhou semtinde, adı verilmeyen bir cenaze evi yoğunluk nedeniyle yandaki araziye ek otopark alanı inşa etti.

Günde 150 kişi yakılıyor! Krematoryumlardaki yoğunluk uydu görüntüleriyle ortaya çıktı

GÜNDE 150 KİŞİ YAKILIYOR

Çin Komünist Partisi'ne ait Pekin Gençliği gazetesinin yayımladığı haberdeyse cenaze evinde günde 150 kişinin cansız bedeninin krematoryumda yakıldığı bildirildi. Daha sonra yayımdan kaldırılan haberde, bu rakamın vakalar fırlamadan önce 40 civarında olduğu ifade edildi.

Yünnan eyaletinin başkenti Kunming'deki cenaze evininse otoparkının tamamen dolduğu, bazı araçların da civardaki sokak kenarlarına park edildiği görüldü. Sosyal medyada paylaşılan videolarda, Şanghay'daki Baoşing ve Longhua cenaze evlerinde uzun kuyruklar oluştuğu dikkat çekti.

Günde 150 kişi yakılıyor! Krematoryumlardaki yoğunluk uydu görüntüleriyle ortaya çıktı

Bir Şanghay sakini, 21 Aralık'ta Covid-19 nedeniyle evde hayatını kaybeden babasının krematoryum işlemlerini, cenaze evlerindeki yoğunluk nedeniyle ancak 5 gün sonra yapabildiklerini söyledi.

CENAZEYİ TESLİM ETMEK İÇİN BİR GÜN KUYRUKTA BEKLEDİ

Uydu görüntülerinde, Jiangsu eyaletinin başkenti Nankin'deki cenaze evinin otoparkında ve tesisin etrafında ciddi bir yoğunluk oluştuğu dikkat çekti. Kendisini Jin olarak tanıtan bir kişi, dedesinin cansız bedenini krematoryumda yakılması için teslim etmek amacıyla bir gün boyunca kuyrukta beklediğini söyledi.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...