Tarih : 31.07.2021 - 19:52 Yorum : 0

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: Gürcistan, Türkiye’ye her türlü yardıma hazır

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Türkiye’de devam eden yangınlar nedeniyle Türk halkıyla dayanışma içinde olduklarını belirtti. Garibaşvilli, Gürcistan’ın Türkiye’ye her türlü yardıma hazır olduğunu söyledi.

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: Gürcistan, Türkiye’ye her türlü yardıma hazır

Türkiye’de devam eden yangınlar nedeniyle komşu ülkelerden yardım ve taziye mesajları gelmeye devam ediyor. Gürcistan Başbakanı İraklı Garibaşvili, yangınlar nedeniyle taziye mesajı paylaştı.

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Garibaşvili mesajında, Gürcistan'ın gerekirse yangınlarla mücadeleye destek ve komşu devlete yardım sağlamaya hazır olduğunu kaydederek, “Dost ülkemiz ve stratejik ortağımız olan Türkiye'nin güney bölgelerinde meydana gelen büyük çaplı orman yangınlarını yakından takip ediyoruz” dedi.

“BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Garibaşvili, “Can kaybı ve ülkeye değen zarar nedeniyle dostumuz Türkiye'ye en içten taziyelerimi ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. Gürcistan’ın bu zor zamanda Türk hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde olduğunu ifade eden Garibaşvili, Gürcistan hükümeti adına komşu Türkiye'ye her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber