Tarih : 10.05.2021 - 16:21 Yorum : 0

Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek

Hamas'ın Kudüs'teki Sözcüsü Muhammed Hamade, saldırılar karşısında "İsrail ağır bir bedel ödeyecek" ifadelerini kullandı

Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek

İşgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları karşısında dünya sessiz. Kudüs'te yaşanan tehlikeli tırmanıştan İsrail'in sorumlu olduğunu kaydeden Hamade, bu saldırılar karşısında, "İsrail, ağır bir bedel ödeyecek." diye konuştu.

Hamade, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıların İsrail'in "vahşiliğinin ve barbarlığının" delilleri olduğunu ifade etti. Hamade, Filistinlilere kararlılıklarından vazgeçmemeleri ve Yahudi yerleşimcilerin Aksa'ya girmelerine izin vermemeleri çağrısında bulundu.

SAVAŞ SUÇU

Hamas sözcülerinden Sami Ebu Zuhri de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yaşananları "gerçek bir katliam ve savaş suçu" olarak değerlendirdi.

Zuhri, "Tüm halkımızı sokağa çıkmaya ve işgale karşı durmaya çağırıyoruz." ifadelerine yer vererek, İsrail tarafından işlenen bu suçların yankıları olacağını kaydetti.

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesinde yaralı sayısının 305'e yükseldiği açıklanmıştı.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mescid-i Aksa diplomasisi Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mescid-i Aksa diplomasisi Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile görüştü.

Almanya, İsrail’i kınayamadı! Almanya, İsrail’i kınayamadı! Almanya, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı karşısında kınamaktan kaçındı.

Son Dakika... İsrail polisi Mescid-i Aksa'dan çekildi Son Dakika... İsrail polisi Mescid-i Aksa'dan çekildi Son dakika haberi... Günlerdir Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilerin direnişi ilk sonucunu verdi. İsrail polisi ve fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'dan çekildi. Dünden beri nöbet tutan Filistinlilerin sevinci kameralara yansıdı.

İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli bir yerleşimci, Mescid-i Aksa çevresinde aracını Filistinlilerin üzerine sürmesi sonucu 2 Filistinli ezildi.

Mescid-i Aksa'nın anahtarları İsrail'in elinde Mescid-i Aksa'nın anahtarları İsrail'in elinde Israil'in Filistinlilere yönelik baskısı ve şiddeti bitmek bilmiyor. TGRT Haber canlı yayınına bağlanan gazeteci yazar Halis Mutlu, İsrail askerlerinin Mescidi Aksa'nın baş imamını tutuklayarak görevlilerden Aksa'nın anahtarlarını teslim aldığını söyledi.

İsrail zulmünü gülümseyerek karşıladı İsrail zulmünü gülümseyerek karşıladı Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Meryem Afifi adlı kadın İsrail polisi tarafından yerlerde sürükleyerek gözaltına alındı.

Fahrettin Altun: İsrail'e dur demenin vaktidir Fahrettin Altun: İsrail'e dur demenin vaktidir Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İslam dünyasına sesleniyoruz: İsrail’in alçakça ve zalim saldırılarına dur demenin vaktidir" dedi.

Kaynak : AA
Etiketler : Hamas İsrail
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber