2021-12-28 09:51:22

Hayvanat bahçesinde aslan kendi yavrusunu yedi

Meksika'da bulunan bir hayvanat bahçesinde erkek aslan, yeni doğan yavrusunu yedi. Anne ve yavrunun güvenlik sebebiyle baba aslandan uzak tutulması gerektiği belirtilirken, hayvanat bahçesi yönetiminin buna izin vermesi tepkilere neden oldu.

Hayvanat bahçesinde aslan kendi yavrusunu yedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meksika’nın Hidalgo eyaletindeki Tuzoofari isimli hayvanat bahçesinde erkek aslan, yeni doğan yavrusunu annesinin yanında yedi. Hayvanat bahçesinin açık olduğu saatte ziyaretçilerin gözü önünde gerçekleşen olaya bazı çocuklar da şahit olurken, görevlilerin müdahale etmemesi tepkilere neden oldu.

BÜYÜK BİR İHMAL VAR

Sosyal medyada paylaşılan olaya tepki gösterilmesinin ardından Hidalgo eyaletinde büyük kedilere hizmet veren bir hastane olan Invictus Vakfı’nın Başkanı Erica Ortigoza Vasquez yaptığı açıklamada üzücü olayın hayvanat bahçesi yetkililerinin ihmali sebebiyle gerçekleştiğini ifade ederek, Federal Çevre Koruma Savcılığı'na şikayette bulunduklarını belirtti.

Vasquez, anne aslan ve yeni doğan yavrunun güvenlik sebebiyle baba aslandan bir süre ayrı tutulması gerektiğini, hayvanat bahçesinin ticari amaç nedeniyle bu kuralı es geçtiğini ifade etti.

Etiketler