Tarih : 10.06.2021 - 10:00 Yorum : 0

Hindistan koronavirüs salgınında dünya rekoru kırdı!

Koronavirüs ile mücadelede adeta felaketi yaşayan Hindistan’da günlük can kaybı 6 bin 148 olarak dünya rekoru kırdı

Hindistan koronavirüs salgınında dünya rekoru kırdı!

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede ikinci dalganın etkisiyle adeta felaketi yaşayan Hindistan’da vaka sayısında artış devam ederken, virüse bağlı günlük can kaybı dünya rekoru kırdı. Hindistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 94 bin 52 yeni vaka ile toplam vaka sayısı 29 milyon 2 bini geçti.

SALGINDAN BU YANA EN ÇOK CAN KAYBI

Hindistan’da en fakir eyaletlerden biri olan Bihar’da yetkililer yaptığı açıklamada günlük can kaybının 5 bin 500’ün altında olduğunu duyurdu. Biharlı yetkililerin yeni tespit edilen ölümleri mevcut sayıya eklemesi ile günlük can kaybı sayısı revize edildi. Güncellemenin ardından ülkede son 24 saatte 6 bin 148 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Bu rakam salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük can kaybı olarak kayıtlara geçti. Hindistan’da koronadan hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 359 bin 676’ya ulaştı.

Hindistan'da 28 fil koronavirüse yakalandı Hindistan'da 28 fil koronavirüse yakalandı Hindistan'da yaban hayatı koruma alanında bulunan 28 fil, korona virüse yakalandı.

Japonya'dan Hindistan'a 14,8 milyon dolarlık yardım Japonya'dan Hindistan'a 14,8 milyon dolarlık yardım Japonya, yeni tip koronavirüs salgını karşısında sağlık sistemi sarsılan Hindistan'a yardım eli uzattı. Japonya, sağlık sistemini desteklemek amacıyla Hindistan'a 14,8 milyon dolarlık acil yardım gönderecek.

Hindistan'dan 'salgın yardımı' için teşekkür Hindistan'dan 'salgın yardımı' için teşekkür Türkiye, yeni tip koronavirüs salgınının şiddetli bir şekilde vurduğu Hindistan'a tıbbi yardımda bulundu. Gönderilen yardım için Hindistan teşekkürlerini sundu.

Türkiye’den Hindistan’a tıbbi yardım desteği Türkiye’den Hindistan’a tıbbi yardım desteği Günlük vaka sayısının 200 bine dayandığı Hindistan’a Türkiye’den tıbbi yardım desteği geldi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber