Tarih : 18.06.2021 - 08:48 Yorum : 0

Hindistan'da bir de 'yeşil mantar' enfeksiyonu görüldü

Koronavirüs nedeniyle ağır kayıplar verilen Hindistan, kara mantar hastalığıyla da mücadele ederken yeni bir enfeksiyon ortaya çıktı. Hindistan'da 'Yeşil mantar' enfeksiyonu görüldü.

Hindistan'da bir de 'yeşil mantar' enfeksiyonu görüldü

Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyasyonu nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybederken kara mantar hastalığı da baş göstermişti. Son olarak ülkede bir de yeşil mantar enfeksiyonu ortaya çıktı. Madhya Pradesh eyaletinde bir kişi koronavirüs hastalığının ardından ülkede ilk kez görülen 'yeşil mantar' enfeksiyonu kaptı. Ülkede ilk kez görülen hastalık kayıtlara geçti.

34 yaşındaki erkek hasta yeşil mantar hastalığı nedeniyle tedavi için hava ambulansıyla Mumbai'deki Hinduja Hastanesi'ne nakledildi. New Age sitesinin haberine göre, son bir buçuk aydır Indore'daki Aurobindo Hastanesi'nde Kovid-19 tedavisi gören hastada yüzde 90 seviyesinde akciğer enfeksiyonu görüldü.

Yapılan tarama sırasında hastanın akciğerlerinde kara mantardan farklı olarak "yeşil mantar" tespit edilirken, bunun muhtemelen ülkede görülen ilk yeşil mantar vakası olduğu bildirildi. Sri Aurobindo Tıp Bilimleri Enstitüsü Göğüs Hastalıkları Bölümü Başkanı Ravi Dosi, hastanın siyah mantar şüphesiyle testten geçirildiğini ancak sinüs, akciğer ve kanda "yeşil mantar" enfeksiyonuna rastlandığı bilgisini paylaştı.

Hindistan'da 'kara mantar' salgın hastalık olarak ilan edildi Hindistan'da yeni salgın hastalık: Kara mantar Hindistan koronavirüs pandemisinin yanı sıra kara mantar hastalığıyla da mücadele ediyor. Son olarak ülkede 'kara mantar' yeni salgın hastalık olarak ilan edildi.

Hindistan'da ortaya çıkmıştı Delta varyantı Alfa'ya göre iki kat daha fazla Delta varyantı Alfa'ya göre iki kat daha fazla Hindistan'da binlerce koronavirüs ölümlerine neden olan Delta varyantının Alfa'ya göre daha fazla olduğu ortaya çıktı. Delta ve Alfa varyantlarının aşılar üzerindeki etkisi de araştırıldı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber