Tarih : 15.03.2017 - 18:34 Yorum : 0

'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum'

Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrını kınadığını söyledi.

'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum'

Başkent Kabil'in Şir Por bölgesinde düzenlenen toplantıda Hollanda'nın, Çavuşoğlu ve Kaya'nın ziyaretlerini engellemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dostum, "Türk bakanlara yönelik bu insanlık dışı tutumu şiddetle kınadıklarını" ifade etti.

Türkiye ile Afganistan'ın iki dost ülke olduğunu vurgulayan Dostum, iki ülke arasındaki dostluk bağının çok eskilere dayandığını belirtti.

Dostum, Türkiye'nin Afganistan halkına yaptığı yardımların asla unutulmayacağını, Afgan halkının da her zaman Türkiye'nin yanında olduğunu kaydetti.

Dostum, Hollanda'nın bu tutumuna karşı tepkilerini sürdüreceklerini vurguladı.

Hollanda Dostluk Grubu lağvediliyor Hollanda Dostluk Grubu lağvediliyor TBMM Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Soysal, bu hafta içinde dostluk grubunun lağvedileceğini açıkladı.

İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiliz hükümeti, Türkiye ile Hollanda arasındaki gerginliğe ilişkin taraflara hızla çözüme varmaları çağrısında bulundu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber