24˚
İstanbul
24˚
şiddetli yağmur
Nem %57
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-24 12:10:09

BAE ve Suudi Arabistan açıkladı! Husilere ait füzeler imha edildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan, Husilere ait füzelerin imha edildiğini duyurdu. Suudi Arabistan’da da 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

BAE ve Suudi Arabistan açıkladı! Husilere ait füzeler imha edildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yemen’deki İran destekli Husiler ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan arasındaki gerilim devam ediyor. Bölgede Husiler yoğun füze saldırılarını durdurmuyor. BAE, Yemen’deki İran destekli Husilere ait 2 balistik füzenin etkisiz hale getirildiğini ve parçalarının Abu Dabi çevrisine düştüğünü belirtti.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN AÇIKLAMA

Yemen’de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suudi Arabistan savunmasının Asir bölgesindeki Dhahran Al-Janoub'a fırlatılan bir balistik füzeyi imha ettiğini açıkladı. Koalisyon güçleri yaptığı açıklamada, füze parçalarının Dhahran Al-Janoub'daki sanayi bölgesine düştüğünü, bazı dükkan ve arabalara zarar verdiğini belirtirken, olayda biri Sudanlı ve biri Bangladeşli iki kişinin yaralandığını söyledi.

HUSİLERE KARŞI ÖNLEM ALINACAK

Yemen’deki Husilerin bir sözcüsü daha önce BAE ve Suudi Arabistan’ı hedef alan saldırılar başlatacağını açıklamıştı. Yemen’deki Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husilerin insansız hava araçları kullanılarak düşmanca faaliyetlerine karşılık sivilleri korumak için uluslararası hukuka uygun önlemler alınacağını açıkladı.

 

Etiketler