22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %45
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-19 11:49:38

İlaç ve aşısını kestiler! Cinayetle suçlanıyorlar

Aşı ve ilaç karşıtı aile, 8 yaşındaki kızları Elizabeth Rose Struhs’in alması gereken hayati ilaçları durdurması nedeniyle cinayetle suçlanıyor. İddiaya göre aile çocuklarına ilaç vermek yerine kilisede dua etmeyi tercih etti. Ailenin ilacı kesmesinden 5 gün sonra kızları Struhs, hayatını kaybetti.

İlaç ve aşısını kestiler! Cinayetle suçlanıyorlar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Avustralya bu olay karşısında adeta şok yaşadı. Aşı ve ilaç karşıtı Kerrie ve Jason Struhs çifti, kızları Elizabeth Rose Struhs’in sağlığı için kritik öneme sahip diyabet ilacını vermeyi kesti. 8 yaşındaki kızı Elizabeth'in hayatı kaybetmesi üzerine çift cinayet, işkence ve ebeveyn olmanı sorumluluklarını yerine getirmemekle suçlanıyor. 

İLAÇ YERİNE KİLİSEDE DUA ETTİLER 

Aşı ve ilaç karşıtı ailenin hayat kurtaran tedaviyi durdurduğu ve onun yerine iyileşmesi için dua ettiği öğrenildi. Elizabeth Rose Struhs’ın 46 yaşındaki annesi Kerrie ve 50 yaşındaki babası Jason'ın hayati Tip 1 diyabet ilacını reddettiği iddia edildi. İddiaya göre kızlarına ilaç kullandırmak yerine onun için evdeki kiliselerinde dua etmeyi tercih ettiler. Çift, cinayet, işkence ve hayatın gereksinimlerini karşılayamamakla suçlanıyor. Elizabeth'in ilaçlarının 2 Ocak'ta kesildiği ve sadece beş gün sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

 

Etiketler