Tarih : 21.06.2021 - 20:50 Yorum : 0

İlginç Trump iddiası: Kovid hastalarını Guantanamo'ya göndermek istedi

Washington Post Muhabirleri Yasmeen Abutaleb ve Damian Paletta tarafından yazılan "Kabus Senaryosu: Trump Yönetiminin Tarihi Değiştiren Salgınla Mücadelesinin İçinden" adlı kitapta ilginç iddialara yer verildi. Kitapta yer alan Trump’ın Kovid-19’a yakalananları Guantanamo'ya göndermek istediğinin öne sürüldüğü bölüm büyük ses getirdi.

İlginç Trump iddiası: Kovid hastalarını Guantanamo'ya göndermek istedi

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Kovid-19’a yakalananları Guantanamo'ya göndermek istediği iddia edildi.

KİTAPTA İLGİNÇ İDDİALAR ORTAYA ATILDI

Washington Post Muhabirleri Yasmeen Abutaleb ve Damian Paletta tarafından kaleme alınan "Kabus Senaryosu: Trump Yönetiminin Tarihi Değiştiren Salgınla Mücadelesinin İçinden" adlı kitapta eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı.

"PEKİ YA GUANTANAMO"

Üst düzey Beyaz Saray yetkililerinin de aralarında bulunduğu 180 kişi ile yapılan röportajlara dayanan ve 29 Haziran'da piyasaya sürülecek olan kitapta, Trump’ın Beyaz Saray Durum Odası’nda Şubat 2020’de yapılan bir toplantıya dair detaylar basına sızdırıldı.

Basına yansıyan detaylarda, Trump’ın toplantı Beyaz Saray yetkilileri ile yurtdışında Kovid-19’a yakalanmış ABD’liler ile nasıl başa çıkacaklarını tartıştığı ve kötü şöhretli Guantanamo’da virüse yakalanan ABD’lilerin karantinaya alınıp alınamayacağını sorduğu iddia edildi.

Kitapta, Trump’ın toplantıda "Sahip olduğumuz bir adamız yok mu? Peki ya Guantanamo?” ifadelerini kullandığı ve yardımcılarının bu fikir karşısında hayrete düştüğü aktarıldı. Trump'ın aynı fikri ikinci kez dile getirdiği ve yardımcılarının şiddetle karşı çıkması sonucu söz konusu fikrin bir daha gündeme gelmediği ifade edildi.

Kitapta ayrıca, Trump'ın toplantı sırasında "Mal ithal ediyoruz. Virüs ithal etmeyeceğiz" dediği iddia edildi.

Trump 3913 göçmen çocuğu ailesinden ayırdı Trump 3913 göçmen çocuğu ailesinden ayırdı Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 'sıfır tolerans' adını verdiği göçmen politikası insani krizlere neden olmuştu. Politika nedeniyle Meksika sınırında ailelerinden ayrılan çocukların sayısının 3913 olduğu belirlendi.

"TESTLER YÜZÜNDEN SEÇİMİ KAYBEDECEĞİM"

Washington Post tarafından kitaptan yayınlanan diğer bir alıntıda ise Trump'ın yapılan Kovid-19 testleri ile ilgili şikayetleri olduğu ve dönemin Sağlık Bakanı Alex Azar’la geçtiğimiz sene 18 Mart’ta yaptığı bir telefon görüşmesinde "Testler yüzünden seçimi kaybedeceğim. Hangi aptal testleri federal hükümetin yapacağını söyledi?" diye bağırarak, şikayette bulunduğu öne sürüldü.

Azar’ın ise Trump’a damadı ve testlerden sorumlu baş danışmanı Jared Kushner'a kastederek, "Ah, Jared'ı mı kastediyorsun?" dediği iddia edildi.

Trump: Çin 10 trilyon dolar tazminat ödesin Trump: Çin 10 trilyon dolar tazminat ödesin Covid-19’un, Wuhan’da bir enstitüden çıktığını iddialarının gerçeklik kazandığını söyleyen Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin ve dünyanın Çin’den tazminat alması gerektiğini belirterek, “En az 10 trilyon dolar ödemek zorundalar” açıklamasında bulundu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber