2022-07-04 11:17:39 | Son Güncelleme : 2022-07-04 11:43:24

Elon Musk detayı: İngiliz ordusunun sosyal medya hesapları hacklendi

İngiliz ordusunun sosyal medya hesaplarında şüpheli paylaşımlar yapıldı. Twitter ve Youtube hesaplarından yapılan paylaşımlar sonrası ordunun hesaplarının hacklendiği öğrenildi.

İngiliz ordusunun sosyal medya hesaplarında yapılan şüpheli paylaşımlar sonrası soruşturma...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
İngiliz ordusunun sosyal medya hesaplarında yapılan şüpheli paylaşımlar sonrası soruşturma...

İngiliz ordusunun Twitter ve Youtube hesaplarından yapılan şüpheli paylaşımlar sonrası yoğun incelemeler başlatıldı. İncelemeler sonucunda sosyal medya hesaplarının hacklendiği öğrenildi.

ELON MUSK PAYLAŞILDI

Ordunun Youtube kanalında iş adamı Elon Musk’ın kripto para ile ilgili videolarının paylaşılmasının ardından Twitter hesabından da NFT (nitelikli fikri tapu) ile ilgili paylaşım retweet edildi. Ordu tarafından yapılan açıklamada, ihlal doğrulanarak, sorunun çözüldüğü ve her 2 hesabın da askıya alındığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, “Şu an sorun çözülmüş olsa bile, soruşturma yürütülüyor ve daha fazla yorum yapmak doğru olmaz” ifadeleri kullanıldı.

HESAPLARIN İSMİ DEĞİŞTİ

Ordu hesaplarının isimlerini de değiştiren şahıs veya şahısların kim olduğuna dair açıklama yapılmadı. Twitter hesap adının “Bapecslan” olarak değiştirilmesinin ardından, hesap ayarları dün öğleden sonra eski ayarlarına geri getirildi. Twitter’dan durumla ilgili paylaşım yapan ordu, “Geçici paylaşım kesintilerimizden dolayı özür dileriz.

Kaza ile ilgili soruşturma yürüteceğiz ve nedenini öğreneceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler. Normal paylaşımlarımız şimdi devam edecek” açıklamasında bulundu.