2022-06-22 15:48:38 | Son Güncelleme : 2022-06-22 16:03:03

Son dakika! İngiltere Savunma Bakanı Türkiye'ye geliyor: Ana gündem Ukrayna

Son dakika... İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace Türkiye'ye gelecek. Bakanın Türk yetkililerle yapacağı görüşmelerde, Ukrayna'daki gelişmeler başta olmak üzere ikili ve bölgesel konuların ele alınacağı açıklandı.

Son dakika! İngiltere Savunma Bakanı Türkiye'ye geliyor: Ana gündem Ukrayna
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye'ye geliyor. Wallace, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın davetlisi olarak yarın Ankara'da olacak. Milli Savunma Bakanlığı'nda törenle karşılanacak Wallace ile Akar baş başa görüşecek, heyetlerarası görüşmelere başkanlık edecek.

Görüşmelerde, Ukrayna’daki gelişmeler başta olmak üzere ikili ve bölgesel savunma güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularının ele alınması bekleniyor.

3'LÜ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELİNMİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Haziran'da NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında, Ukrayna ve İngiltere savunma bakanları ile üçlü toplantıda bir araya gelmişti.

Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ve Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov arasındaki görüşmede, bölgesel savunma ve güvenlik konularında bilgi alışverişinde bulunuldu, Ukrayna'daki son gelişmeler ele alınmıştı.

Bu kapsamda, Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl yüklü gemilerin, güvenli bir şekilde ülke dışına çıkarılması, A400M uçaklarının Türkiye'ye emniyetle ulaşımının sağlanması konuları da görüşülmüştü.