2022-07-01 07:51:11 | Son Güncelleme : 2022-07-01 07:59:26

Bu sefer sergide ortaya çıktı! İklim aktivisti Louis McKechnie elini Van Gogh tablosuna yapıştırdı

İngiltere’de daha önce Newcastle ile Everton arasındaki maçta kendisini kale direğine bağlayarak gündeme gelen 21 yaşındaki Louis McKechnie bir kez daha sahneye çıktı. Courtauld Gallery'deki Van Gogh sergisine gelen iki iklim aktivisti, ellerine sürdükleri yapıştırıcı ile Van Gogh’un 1889 tarihli “Peach Trees In Blossom” (Çiçek Açmış Şeftali Ağaçları) tablosunun çerçevesine yapıştırdı.

Bu sefer sergide ortaya çıktı! İklim aktivisti Louis McKechnie elini Van Gogh tablosuna yapıştırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İklim aktivistleri ilginç bir eyleme daha imza attı. Daha önce Paris'teki Louvre Müzesi'nde sergilenen Leonardo da Vinci'nin dünyaca ünlü eseri Mona Lisa, pastalı saldırıya gerçekleştiren eylemciler bu sefer İngiltere’de sahneye çıktı.

VAN GOGH TABLOSUNA ELLERİNİ YAPIŞTIRDILAR

İngiltere’nin başkenti Londra’da iki iklim aktivisti, iklim değişikliğine dikkat çekmek için ilginç bir eyleme imza attı. Başkentteki Courtauld Gallery'deki Van Gogh sergisine gelen aktivistler, ellerine sürdükleri yapıştırıcı ile Van Gogh’un 1889 tarihli “Peach Trees In Blossom” (Çiçek Açmış Şeftali Ağaçları) tablosunun çerçevesine yapıştırdı.

DAHA ÖNCE KENDİLERİNİ KALE DİREĞİNE BAĞLAMIŞLARDI

İngiltere hükümetinin yeni fosil yakıt ruhsatlandırma ve üretimini durdurmayı taahhüt etmesini sağlamak amacıyla kurulan iklim aktivisti grup Just Stop Oil grubu üyesi olan 21 yaşındaki Louis McKechnie, daha önce ise geçtiğimiz mart ayında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Newcastle ile Everton arasındaki maçta kendisini kale direğine bağlayarak gündeme gelmişti.

SİMGE HALİNE GELDİ

Daha önce 20 kez tutuklanmış ve 6 hafta hapis yatmış eski bir mühendislik öğrencisi olan McKechnie, İngiltere'nin iklim değişikliği aktivistleri arasında en tanınan yüzlerden biri haline geldi.