2021-09-23 14:33:00

Interpol'ün aradığı devlet başkanı Ronnie Brunswijk maçta ortaya çıktı

Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, Interpol tarafından aranmasına rağmen CONCACAF Şampiyonlar Ligi'nde kaptan olarak sahaya çıktı.

Interpol'ün aradığı devlet başkanı Ronnie Brunswijk maçta ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Güney Amerika ülkesi Surinam'ın Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, Moengotapoe’nin sahasında Honduras temsilcisi CD Olimpia’yı ağırladığı maçta kaptan olarak sahaya çıktı. Aynı zamanda kulübün sahibi de olan eski lider de Brunswijk'in yanında yer aldı. 

1961 doğumlu Ronnie Brunswijk sahaya 61 numaralı forma ile çıktı. Aynı takımda forvet olarak oynayan oğlu Damian ile birlikte mücadele veren Brunswijk maça ilk 11’de başladı ve 54 dakika sahada kaldı.

RAKİP TAKIMA PARA DAĞITTI

Brunswijk'in sahibi olduğu Inter Moengotapoe, Olimpia karşısında sahadan 6-0 yenik ayrıldı. Ardından CD Olimpia soyunma odasına giren Ronnie Brunswijk, rakip takımın oyuncularına nakit para dağıttı. Bu görüntüler sosyal medyada oldukça ilgi çekerken asıl ilginç olan ise Brunswijk'in Interpol tarafından aranıyor olmasıydı.

INTERPOL'DEN ARANIYOR

Ronnie Brunswijk, 1999 yılında uyuşturucu kaçakçılığı yüzünden Hollanda’da 8, ertesi yıl da Fransa’da 10 yıllık hapis cezaları alsa da Surinam suçluları iade anlaşması yapmadığı için bundan kurtuldu. 2005’te parlamentoya giren Brunswijk, 2020’de başkan yardımcısı oldu. Interpol tarafından uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından arandığı için Surinam dışına çıkamayan Brunswijk rövanş maçında oynayamayacak.

Etiketler