Tarih : 18.05.2021 - 13:08 Yorum : 0

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor

İsrail'in Gazze'ye alçak saldırıları sürüyor... Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, saldırılarda şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

Mehmet Ali Erbil’den ünlü isimlere Filistin tepkisi! Mehmet Ali Erbil’den ünlü isimlere Filistin tepkisi! İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor. Zulme sessiz kalan ünlü isimlere bir tepki de ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil’den geldi.

İSRAİL FİLİSTİNİ YIKIYOR GOOGLE ÜSTÜNÜ ÖRTÜYOR

İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına dünya sessiz kalırken, Google’da İsrail’in saldırılarının izlerini gizledi.

Google'dan Gazze sansürü: Saldırıların izlerini gizliyor Google'dan Gazze sansürü: Saldırıların izlerini gizliyor İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına dünya sessiz kalırken, Google’da İsrail’in saldırılarının izlerini gizledi.

FİLİSTİN'İN CESUR KIZI: KADINLARA SAHİP ÇIKIN

11 yaşındayken 2011’de İsrailli askerlere meydan okuduğu için ‘Filistin’in cesur kızı’ olarak tanınan Ahed Et-Temimi, dünyaya çağrıda bulundu.

Filistin'in cesur kızı: Kadınlara sahip çıkın Filistin'in cesur kızı: Kadınlara sahip çıkın 11 yaşındayken 2011’de İsrailli askerlere meydan okuduğu için ‘Filistin’in cesur kızı’ olarak tanınan Ahed Et-Temimi, dünyaya çağrıda bulundu.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLINKEN'DEN İSRAİL'E YALANLAMA!

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ordusunun vurduğu basın kuruluşlarına ait binada Hamas'ın faaliyet gösterdiğine dair herhangi bir kanıt görmediğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den İsrail'e yalanlama ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den İsrail'e yalanlama Son dakika ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ordusunun vurduğu basın kuruluşlarına ait binada Hamas'ın faaliyet gösterdiğine dair herhangi bir kanıt görmediğini söyledi.

İSRAİL SAĞLIK ÇALIŞANLARINI HEDEF ALARAK KATLETTİ

İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında şehit ve yaralı sayısı artıyor. Son olarak İsrail 2 sağlık çalışanını hedef aldı. El-Şifa Hastanesi İç Hastalıkları Bölüm Başkanı Dr. Eymen Ebu Aluf ve Nöroloji profesörü ve Filistin Nöroloji Derneği başkanı Dr. Moin El Alul İsrail’in bombardımanında aileleri ile birlikte katledildi. İsrail ordusunun 2 doktoru bilerek hedef aldığı öğrenildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in bir sağlık merkezini 2 füzeyle vurduğunu ve binada büyük hasar meydana geldiğini açıkladı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in gece yarısından itibaren Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda yıkılan binaların enkazındaki arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

İsrail ünlü model Bella Hadid’i hedef gösterdi! İsrail ünlü model Bella Hadid’i hedef gösterdi! Filistin kökenli ünlü model Bella Hadid, işgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik zulmüne sessiz kalmayarak Filistin bayrağı ile meydanlara indi. ABD’de düzenlenen Filistinlilere destek eyleminde Hadid, ‘Filistin’e özgürlük’ sloganı attı.

FİLİSTİNLİ BABA ŞEHİT OLDU

İsrail katliamlarına devam ediyor. Filistinlilere yönelik hava saldırı düzenleyen işgalci İsrail’in saldırılarından bir acı haber daha geldi. İsrail’in düzenlediği bombardıman sırasında kızlarının yaşadığı korkuyu yenmek için onları teselli eden babanın videosu gündem oluştu. Saldırılarda çocukların korkmaması için bazı oyuncaklar aldığını söyleyen baba Ahmed Mansi, çocukların korkmaması için uçak sesleri altında oyun oynamalarına devam etmesini istedi.

“OYUN OYNAMAYA DEVAM ET"

Görüntülerde ayrıca savaş uçağının çıkardığı sesin artması nedeniyle Hala ve Sara'nın korkuyla sağa sola kaçmaya çalıştığı anda Gazzeli baba, "Her şey yolunda, buraya gel. Endişelenme Sara" diyerek çocuklarını sakinleştirmeye çalıştığı ve küçük kızı Hala'ya sarıldığı görülüyor.

Gazzeli babadan acı haber! Gazzeli babadan acı haber! İşgalci İsrail’in savaş uçakları altında Gazze’ye düzenlediği bombardıman sırasında kızların korkularını yenmesi için onları teskin ettiği anları kaydeden Ahmed Mansi isimli Filistinli baba hayatını kaybetti.

BAKANLIK BİNALARINA SALDIRDILAR

İsrail'in saldırısında Gazze'deki Çalışma Bakanlığı binası tamamen yıkıldı, Sosyal Kalkınma Bakanlığının bulunduğu bina ise büyük oranda hasar gördü.

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şati Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlenen saldırıda 6'sı çocuk, 2'si kadın 8 Filistinli daha şehit düştü. Saldırıda Yasemin Hassan (31) isimli kadın ile Ebu Hatab ailesinden Yamin (5), Bilal (10) ve Yusuf (11), El-Hadidi ailesinden Muha (36), Abdurrahman (8), Suheyb (14) ve Yahya (11) şehit oldu. Sivil, çocuk fark etmeden şehit eden İsrail'in katliamına dünya sessiz kaldı.


GAZZE'NİN KUZEYİNE BOMBARDIMAN

Bölgedeki AA muhabirinin aktardığına göre İsrail savaş uçakları Gazze’nin kuzeyine de yaklaşık 30 saldırı gerçekleştirdi. Gazze'nin kuzeyindeki eğitim müdürlüğü çevresi, sivillerin evleri ve bir caminin hedef alındığı saldırılar sonucu söz konusu bölgenin büyük kısmında elektrikler kesildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, PAPA FRANCIS İLE GAZZE'Yİ KONUŞTU

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İşgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı şiddet ve zulüm için bütün dünyaya seslenmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin’de vahşet yaşandığını belirterek İsrail’in saldırılarının muhatabının sadece Filistinliler değil tüm Müslümanlar, Hristiyanlar ve insanlık olduğunu ifade etti. Erdoğan, kutsallara saldırmakta beis görmeyen işgalci İsrail karşısında tüm insanlığın birlik olması gerektiğini belirtti.

"SALDIRI BARBARCA BİR EYLEMDİR"

İşgalci İsrail'in dünyaya gerçeklerin yayılmasını engellemek için Gazze'de medya binasını vurdu. İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde AP ve Katar merkezli televizyon kanalı Aljazeera'nin ofislerinin de bulunduğu 13 katlı binayı vurarak yıktı. Al Jazeera'den yapılan açıklamada, "İsrail'in yaptığı, gazetecilerimizin hayatını hedef alan ve gerçeği ortaya çıkarmalarını engellemeyi amaçlayan barbarca bir eylemdir." ifadeleri kullanıldı.

NETEYAHU'DAN BIDEN'A "KAYITSIZ DESTEK" TEŞEKKÜRÜ

.ABD, işgalci İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulmü ve şiddetini kınamadı. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti. Biden'ın bugün Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, "Biden, Hamas ve diğer terör gruplarının Kudüs ve Tel Aviv de dahil bölgelere yönelik roket saldırılarını kınadı. Biden, İsrail'in güvenliği ve İsrail'in sivilleri korurken kendini ve halkını meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini iletti." ifadesine yer verildi. Biden'ın bölgede sürdürülebilir sükunetin tekrar tesis edilmesi konusundaki görüşünü de ilettiğinin aktarıldığı açıklamada, "Biden, tüm dünyadaki çeşitli inançlardan insanlar için çok önemli bir şehir olan Kudüs'ün barış yeri olması gerektiğini belirtti." bilgisi paylaşıldı.

HAMİLE KADIN DAHİL 6 KİŞİLİK AİLE İSRAİL SALDIRISINDA ŞEHİT EDİLDİ

İsrail savaş uçaklarının, top ve tanklarla eş zamanlı olarak dün gece Gazze Şeridine düzenlediği saldırılar sırasında Tanani ailesinin evi de hedef oldu.

Saldırıda, Rafet (38), Raviye Ebu Asr (35) ile karnındaki bebeği ve çocukları İsmail (6), Emir (5), Ethem (5) ve Muhammed (3) şehit oldu.

Saldırıda şehit olan Rafet'in kardeşi Hatim et-Tanani, saldırıların hedef gözetmeksizin düzenlendiğini belirtti.

Ev vurulduğu sırada kardeşi Rafet ile telefonda konuştuğunu ve vurulma sesini duyduğunu ifade eden Hatim "Kardeşimin evi de öncesinde herhangi bir uyarı yapılmaksızın birden fazla füzeyle doğrudan vuruldu." dedi.

GAZZE'YE YÖNELİK SALDIRILARINI BUGÜN DE SÜRDÜRDÜ

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana hava ve karadan vurmaya devam ettiği Gazze Şeridi'nde şehitlerin sayısı giderek artıyor.

Dünyadan gelen tepkilere aldırış etmeyen İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarına bugün de sürdürdü.

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

ŞEHİTLERİN SAYISI 212'YE YÜKSELDİ

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra düzenlediği basın toplantısında, İsrail saldırılarında şehit sayısının 212'ye yükseldiğini belirtti.

Kudra, hayatını kaybedenler arasında 61 çocuk ve 36 kadının bulunduğunu, yaralı sayısının ise 400'ü çocuk ve 270'i kadın olmak üzere 1400'e ulaştığını ifade etti.

"HASTALIKLARIN YAYILMASINA SEBEP OLACAK"

İsrail'in masum sivilleri evlerinde hedef almaya devam ettiğini ve aşırı güç kullandığını kaydeden Kudra, saldırılar nedeniyle on binlerce Filistinlinin evsiz kaldığını ve bu durumun yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ve salgın hastalıkların yayılmasına sebep olacağını sözlerine ekledi.

Ünlü model Bella Hadid, Filistin'e destek için sokağa çıktı Ünlü model Bella Hadid, Filistin'e destek için sokağa çıktı Filistin asıllı ünlü model Bella Hadid, İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamına sessiz kalmayarak protestolara katıldı.

Son dakika: İsrail bakanlığın bulunduğu binayı bombaladı İsrail bakanlığın bulunduğu binayı bombaladı Gazze'den gelen son dakika haberine göre İsrail, Gazze Şeridi'nde Çalışma ile Sosyal Kalkınma bakanlıklarının bulunduğu iki binayı bombaladı.

ABD'nin başkenti Washington'da İsrail protestosu ABD'nin başkenti Washington'da İsrail protestosu İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı ABD'nin başkenti Washington'da protesto edildi.

Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı.

İsrail polisi, kadınları darbetti birinin başörtüsünü çıkardı İsrail polisi, kadınları darbetti birinin başörtüsünü çıkardı İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde gösteri düzenleyen Filistinlilere saldırarak, çok sayıda kadını darbetti. Polislerden biri, zorla arabadan almaya çalıştığı sırada kadın sürücünün başörtüsünü çıkardı.

İsrail gazetecilere 10 dakika bile izin vermedi İsrail gazetecilere 10 dakika bile izin vermedi Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, uluslararası basın kuruluşlarının ofislerinin de bulunduğu bina, İsrail savaş uçaklarınca vurularak yerle bir edildi. Bina sahibi ile İsrailli yetkilinin saldırı öncesi yaptıkları görüşme ortaya çıktı. Görüşmede İsrail ordusunun, binanın boşaltılması için 10 dakika daha izin vermediği ortaya çıktı.

Al Jazeera: İsrail'in saldırısı barbarca bir eylemdir Al Jazeera: İsrail'in saldırısı barbarca bir eylemdir Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera, İsrail'in Gazze'de içinde ofisinin bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıkmasını barbarca bir eylem olarak nitelendirdi. Al Jazeera Medya Ağından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki ofisini yıkması kınanarak, uluslararası topluma gazetecilerin korunması çağrısında bulunuldu.

Beyaz Saray'dan İsrail'e: Medyanın güvenliğini sağlayın Beyaz Saray'dan İsrail'e: Medyanın güvenliğini sağlayın Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik." açıklamasında bulundu.

Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonucu yıkılan Qlaibo Cami'nin enkazının üzerine çıkan Filistinli bir adam ezan okudu.

AP: İsrail'in saldırısına şoke olduk AP: İsrail'in saldırısına şoke olduk İşgalci İsrail'in dünyaya gerçeklerin yayılmasını engellemek için Gazze'de medya binasını vurdu. AP Başkanı ve CEO'su Pruitt, İsrail ordusunun AP ofisinin bulunduğu binayı vurması karşısında "şoke olduklarını" ve "dehşete düştüklerini" açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: İşgalci İsrail, basın özgürlüğüne de darbe vuruyor Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: İşgalci İsrail, basın özgürlüğüne de darbe vuruyor Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de Associated Press ve Al Jazeera ofislerini hedef alan işgalci İsrail'in, basın özgürlüğüne de darbe vurduğunu belirtti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Biden ile görüştü Filistin Devlet Başkanı Abbas, Biden ile görüştü Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden ile telefonda görüştü

Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü ABD, işgalci İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulmü ve şiddetini kınamadı. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.

Biden: Filistinliler ve İsrailliler eşit yaşamayı hak ediyor Biden: Filistinliler ve İsrailliler eşit yaşamayı hak ediyor ABD Başkanı Joe Biden, “Filistinliler ve İsrailliler eşit derecede onur ve güvenlik içinde yaşamayı hak ediyor” dedi.

Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Hamas, İsrail'in aynı aileden 10 kişiyi katlettiği saldırıda misilleme yapacağını duyurdu. Açıklamanın ardından İsrail'in başkenti Tel Aviv'de siren sesleri yükseldi. Gazze'de çocuklar katledilirken denizde keyif yapan İsrailliler siren seslerinin ardından panik içinde kaçmaya başladı

İsrail zulmüne Çekya’dan destek İsrail zulmüne Çekya’dan destek İsrail zulmüne sessiz kalan dünya bir yandan da İsrail’e destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avusturya’dan gelen destek sonrası Çekya’da Avrupa Birliği bayrağını indirip yerine İsrail bayrağı astı.

Gazze'de bayram çocuklara zehir oldu Gazze'de bayram çocuklara zehir oldu Gazze’de bayram çocuklara zehir oldu.. Bir yandan bombalar düşerken bir yandan da trambolinde oynayan çocuklar işte böyle kameralara yansıdı.

İsrail'e en çok silah satan ülkeler İsrail'e 'silah ambargosu uygulansın' çağrısı Batılı ülkeler İsrail'in Filistin'deki katliamlarına sessiz kalırken Kanada’da muhalefet partisi silah ambargosu için çağrı yaptı. Yeni Demokrat Parti, Türk SİHA'larının Karabağ'da kullanılması üzerine ambargo kararı alan Başbakan Justin Trudeau’dan Tel Aviv'e silah satışının durdurulmasını istedi. ABD'nin de aralarında bulunduğu birçok ülke İsrail'e silah satıyor.

Ömer Bebek hayata tutundu Filistin sevince boğuldu Ömer Bebek hayata tutundu Filistin sevince boğuldu İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısında evi bombalanan ailede 4 kişi şehit olurken Ömer Bebek enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Baba hastanede sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Gazzeli gencin en zor anları Gazzeli gencin en zor anları İşgalci İsrail'in saldırılarını belgelemek için hastanede şehitlerin fotoğrafını çeken Filistinli genç hayatının en zor anlarını yaşadı. Önüne çıkan şehitlerden ikisinin kardeşi olduğunu gören genç, "İki kardeşim şehit olmuş. Yahudilerin katliamlarını belgeliyordum ama kardeşlerimin şehit olduğunu öğrendim" dedi.

İsrail'in Gazze saldırısında 14 Mayıs detayı İsrail'in Gazze saldırısında 14 Mayıs detayı İşgalci İsrail, 14 Mayıs’ın ilk saatlerinden itibaren Gazze’ye saldırı düzenledi ve bombardıman devam ediyor. Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr Eray Güçlüer, 14 Mayıs 1948’de kurulan İsrail’in saldırı için 14 Mayıs’ı seçmesiyle ilgili “Tarihlerin önemli olduğunu ve bu tarihin de mutlaka düşülmüş bir yönü olduğunu” söyledi.

Dışişleri'nden uluslararası topluma Gazze çağrısı Dışişleri'nden uluslararası topluma Gazze çağrısı Dışişleri Bakanlığı tarafından, Gazze’ye yönelik saldırılar hakkında yapılan açıklamada, “Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İsrail Gazze’ye böyle saldırdı İsrail Gazze’ye böyle saldırdı Gazze'de sivilleri hedef alan işgalci İsrail ordusu, kanlı saldırının görüntülerini paylaştı

Gazze bombalanırken Guterres bale izliyordu Gazze bombalanırken Guterres bale izliyordu İşgalci İsrail’in Filistin’i bombardıman altına aldığı sırada BM Genel Sekreteri Guterres'ten tepki çeken bir paylaşım geldi. Guterres, İsrail'in Gazze'deki katliamına karşı bale seyrederken sosyal medya hesabından İsrail’e itidal çağrısında yaptı.

ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, işgalci İsrail’in sivilleri katletmesine rağmen desteğini esirgemiyor. İsrail’in Filistinlilere yaşattığı zulmü “meşru müdafaa” olarak nitelendirdi ve İsrail’e olan desteğini yineledi.

Biden: Filistinliler ve İsrailliler eşit yaşamayı hak ediyor Biden: Filistinliler ve İsrailliler eşit yaşamayı hak ediyor ABD Başkanı Joe Biden, “Filistinliler ve İsrailliler eşit derecede onur ve güvenlik içinde yaşamayı hak ediyor” dedi.

İsrail'in Rusya Büyükelçisi: Filistin ile müzakereye açığız İsrail'in Rusya Büyükelçisi: Filistin ile müzakereye açığız İsrail'in Rusya Büyükelçisi Gary Koren, bazı şartlar sağlandığı takdirde İsrail'in Filistin ile müzakerelere başlayabileceğini söyledi

İsrail El Halil'deki Filistinlilere saldırdı İsrail El Halil'deki Filistinlilere saldırdı İşgalci İsrail’in Filistinlilere uyguladığı şiddet devam ediyor. İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, Batı Şeria bölgesindeki El Halil kentinde Filistinlilerin düzenlediği İsrail karşıtı gösterilere saldırdı. Saldırı sonucu 5 Filistinli yaralandı.

Lübnanlı protestoculara İsrail sınırında ateş açıldı Lübnanlı protestoculara İsrail sınırında ateş açıldı İsrail’in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden bir grup Lübnanlı, İsrail sınırını geçmeye çalıştı. İsrail ordusunun, sınırı geçmeye çalışan Lübnanlı protestoculara ateş açması sonucu 1 kişi yaralandı.

Avusturya’dan İsrail’in katliamına açık destek Avusturya’dan İsrail’in katliamına açık destek İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Avusturya hükümeti, Başbakanlık merkez binasına İsrail bayrağını çekerek tarafını belli etti.

"Filistin-İsrail gerilimi, Rusya'yı doğrudan ilgilendiriyor" "Filistin-İsrail gerilimi, Rusya'yı doğrudan ilgilendiriyor" Rusya Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Putin, "Filistin ile İsrail arasında tırmanan gerilim Rusya'nın güvenlik çıkarlarını doğrudan ilgilendiriyor" dedi.

Medyaya İsrail uyarısı! Medyaya İsrail uyarısı! Çağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Esat Arslan, Kudüs olaylarının Gazze saldırısının örtülü bir habercisi olduğunu söyledi. Arslan ayrıca medyaya da çarpıcı uyarılarda bulundu.

ABD'li Senatör Sanders'tan Filistin çağrısı ABD'li Senatör Sanders'tan Filistin çağrısı İşgalci İsrail'in Gazze'deki katliamına ABD hükümeti sessizliğini korurken ABD Senatörü Bernie Sanders ülkesini eleştirdi. Sanders, ülkesinin tarafsız bir yaklaşım sergileyerek rotasını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Mısır, Gazze'ye ambulans gönderdi Mısır, Gazze'ye ambulans gönderdi İsrail'i yoğun saldırısına Mısır'da yardımsız bırakmadı. Saldırılarda yaralanan Filistinliler için Mısır'dan bölgeye 10 ambulans gönderildi.-

İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera'nın ofislerinin de bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıktı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber