Tgrt Haber
21 Kasım 2023 22:16 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 22:43

İsrail ambargosu Elon Musk'a geri adım attırmadı: İnandığım şeyler için para kaybedersem de kaybederim

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, İsrail'in Gazze'de katliama yol açan saldırılarına tepki gösterdiği için Yahudi karşıtı olmakla suçlandı. ABD’li şirketlerin X' e reklam boykotu ile karşılaşan Musk ise geri adım atmadı. Reklam anlaşmalarını iptal eden büyük firmaların kararlarını umursamadığını belirten Musk, "Ben inandığım şeyleri söylüyorum. Bunun için para kaybedersem de kaybederim" dedi.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Apple, Gazze, Filistin

Elon Musk, Gazze'de binlerce sivili öldüren İsrail'in saldırılarına tepki gösterdiği için ABD'li şirketlerin ambargosuna uğradı.

Gazze'de uzun vadeli barış için çağrıda bulunduktan sonra Yahudi karşıtı olmakla suçlanan Musk, bazı şirketlerin X'e reklam boykotu ile karşılaştı.

MUSK, AMBARGOYA KARŞI GERİ ADIM ATMADI

Katıldığı bir yayında kendisine Tesla yatırımcılarının da endişeleri sorulan Musk ise Gazze'de yaşanılanlara ilişkin söylediklerinden pişmanlık duymadığını ifade etti.

"Gazze için attığınız tweet'ler şirketinize zarar vermiyor mu?" sorusuna cevap veren Musk, "Ben inandığım şeyleri söylüyorum.  Bunun için para kaybedersem de kaybederim" ifadelerini kullandı.

Musk, bir kullanıcının X'te yaptığı, "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor" paylaşımına "Gerçekleri söyledin" yorumunu yapmıştı.

DİSNEY VE APPLE REKLAMLARINI ÇEKTİ

Tepki çeken bu yorumun ardından, Disney, Apple gibi bazı şirketler reklamlarını platformdan çekmişti.

Konuya ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Musk, "Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle" suçlanırken, "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz" denilmişti.

Musk, antisemitik (Yahudi karşıtı) olduğu iddialarına karşı "İnsanlık için sadece en iyisini ve herkes için müreffeh ve heyecan verici bir gelecek dilediğini aktaran Musk, "Hiçbir şey gerçeklerden daha fazlası olamaz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Huzeyfe 21 Kasım 2023 23:00

Doğru, Dürüst ve Cesur olmak İslâm sıfatıdır. Rabbim muhafaza eylesin

Sonraki Haber Yükleniyor...