Tgrt Haber
04 Mart 2024 15:56 - Güncelleme : 04 Mart 2024 16:07

İsrail bir annenin 10 sene sonra kavuştuğu çocuklarını da dünyadan kopardı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken her geçen gün bir yaşanan zulüm giderek artıyor. Gazze'deki insanlık trajedisinde bir annenin 10 yıl sonra kavuştuğu bebeklerine vedası yürekleri dağladı. 

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Anadolu Ajansı
İsrail bir annenin 10 sene sonra kavuştuğu çocuklarını da dünyadan kopardı
israil,gazze,filistin,saldırı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle 30 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin 8 bin 860'ı kadın en az 13 bin 230'u ise çocuk olarak kayıtlara geçti. İsrail'in son günlerde sıklıkla hedef aldığı Refah'ta ise bir anne, 10 sene sonra kavuştuğu bebeklerini İsrail'in katliam saldırılarında kaybetti.

Filistinli anne Rania Abu Anza, 10 sene boyunca 3 kez tüp bebek tedavisi gördü ve yıllar sonra biri kız biri erkek ikiz bebeklerini kucağına aldı. İsrail ise katliam saldırılarında o ikiz bebekleri de dünyadan kopardı. 

İsrail bir annenin 10 sene sonra kavuştuğu çocuklarını da dünyadan kopardı - 1. Resim

''BABANIZ SİZİ KENDİSİYLE BERABER ALDI''

İsrail'in saldırısında evleri vurulan Rania, ikiz bebeklerinin yanı sıra kocası ve diğer 11 akrabasını da kaybetti. Bebeklerinin cansız bedenini göğsüne bastıran Rania, "Babanız sizi kendisi ile beraber aldı, beni yalnız bıraktı" diye feryat etti.

İsrail bir annenin 10 sene sonra kavuştuğu çocuklarını da dünyadan kopardı - 2. Resim

İsrail güçleri saldırılarına başladıkları 7 Ekim 2023'ten bu yana özellikle kalabalık aileleri vuruyor. Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırılarda en az 13 bin 230'u çocuk, 8 bin 860'ı kadın olmak üzere 30 bin 534 Filistinli öldürüldü, 71 bin 920 kişi yaralandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...