Tarih : 09.05.2021 - 23:30 Yorum : 0

İsrail güçleri, Şeyh Cerrah’ta saldırılarına devam ediyor

İsrail güçlerinin Filistinlere baskı ve zulmü devam ediyor. Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere yönelik saldırılar sürüyor.

İsrail güçleri, Şeyh Cerrah’ta saldırılarına devam ediyor

İsrail güçlerinin Filistinlere baskı ve zulmü devam ediyor. Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere yönelik saldırılar sürüyor.  Kudüs’te gerilim devam ediyor. İsrail güçleri, Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere saldırdı.

“KALABALIĞA COPLARLA SALDIRILDI”

İsrail güçleri, mahalleden zorla tahliye edilmek istenen Filistinlilere destek için toplanan kalabalığı dağıtmak için atlı polisleri kullandı. Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin gazetecileri de engellediklerini ifade ederek, kalabalığa coplarla saldırıldığını belirtti. Çıkan olaylarda 1 Filistinlinin yaralandığı bildirilirken, bazı Filistinliler ise gözaltına alındı.

Netenyahu: Kudüs, İsrail'in başkenti Netenyahu: Kudüs, İsrail'in başkenti İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’e olan saldırılara devam ediyor. Ramazan ayının başından beri Filistinlilere haince saldırılar düzenleniyor. Saldırılar devam ederken İsrail Başbakanı Netenyahu, gerginliği artıracak açıklamalarda bulundu.

4 FİLİSTİNLİ AİLENİN TAHLİYE DURUŞMASI ERTELENMİŞTİ

İsrail Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kudüs’teki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan 4 Filistinli ailenin evlerinin zorla tahliye edilmesi ile ilgili duruşmanın ertelendiği aktarılmıştı. Açıklamada, erteleme kararının Başsavcısı Avichai Mandelblit'in talebi doğrultusunda alındığı belirtilmiş, 30 gün içinde duruşma tarihinin yeniden düzenleneceği ifade edilmişti.

İsrail’de hava savunma sistemleri devreye girdi İsrail’de hava savunma sistemleri devreye girdi İsrail ve Filistin gerginliği devam ediyor. İsrail’in son günlerde Filistinlilere haince saldırmasından dolayı gerginlik hat safhada. İsrail’de Filistin tarafından atıldığı iddia eden roketler nedeni ile ülkenin güney kesiminde siren sesleri yükseldi.

İsrail işgalciliğinin kronolojisi İsrail işgalciliğinin kronolojisi İsrail’in Filistin işgalinin 1948’den beri tarihsel arka planında neler oldu? Filistin verilerine göre, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde yaklaşık 350 binden fazla Filistinli yerlerinden edildi ve bunların çoğu Ürdün'e göç etti.

TEMYİZ BAŞVURULARI ŞU ANA KADAR REDDEDİLDİ

Kudüs Sulh Mahkemesi, Yahudi yerleşimcilerin başvurusu ile 2019 yılında Şeyh Cerrah Mahallesi'nde ikamet eden 12 Filistinli ailenin evlerini tahliye etmeleri yönünde karar vermişti. Filistinli aileler o zamandan bu yana hukuk savaşı vermeye devam ederken, birçok Filistinli ailenin ise temyiz başvurusu şu ana kadar reddedildi.

Gazze hükümeti, sosyal medya platformlarını paylaşımları silmekle suçladı Gazze hükümeti, sosyal medya platformlarını paylaşımları silmekle suçladı Gazze’de hükümet, sosyal medya platformları olan Twitter, Facebook ve Instagram’ı Filistin’le ilgili paylaşımları takibe almak ve kapatmakla suçladı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber