Tarih : 10.05.2021 - 19:14 Yorum : 0

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya müdahalesinde yaralananların sayısı 331'e yükseldi

İsrail güçlerinin saldırılarının bilançosu gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinlilere yapılan haince saldırılarda yaralı sayısı 311’e çıktı.

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya müdahalesinde yaralananların sayısı 331'e yükseldi

İsrail güçlerinin saldırılarının bilançosu günler geçtikçe artmaya devam ediyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinlilere yapılan haince saldırılarda yaralı sayısı 311’e çıktı. Filistin Kızılayından açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail polisinin Aksa’daki saldırılarında yaralı sayısının 311’e çıktığı bildirildi. Çok sayıda ağır yaralı olduğu aktarıldı.

Hamas'tan İsrail'e ültimatom: Güvenlik güçlerinizi 18.00’e kadar çekin Hamas'tan İsrail'e ültimatom: Güvenlik güçlerinizi 18.00’e kadar çekin İsrail’in Kudüs’teki saldırıları ve zulmü devam ediyor. İsrail, Kudüs’ün anahtarlarını bile çaldı. Hamas, saldırılara çok sert tepki gösterdi ve İsrail’e açık açık ültimatom verdi.

İSRAİL GÜÇLERİNİN MESCİD-İ AKSA’DAKİ HAİN SALDIRILARI

Sabah namazı Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’da kılan binlerce Filistinli namazdan sonra tekbirler getirerek gösteri düzenledi. Filistinliler, gösteriden sonra fanatik Yahudilerin baskın yapmaması için nöbet tutulmaya başlandı.

Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas'ın Kudüs'teki Sözcüsü Muhammed Hamade, saldırılar karşısında "İsrail ağır bir bedel ödeyecek" ifadelerini kullandı

“CANIMIZ, KANIMIZ SANA FEDA AKSA”

Harem-i Şerif’in bazı noktalarında barikat kuruldu. Filistinliler, barikat noktalarından ayrılmayacaklarını belirtti ve “Canımız, kanımız sana feda Aksa” sloganı attı. Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail güçleri, Filistinlilere çok sert bir şekilde plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti. Müdahaleler sırasında çok sayıda kişi yaralandı. Yaralıların çoğu gözaltına alınmaya çalışıldı ve darp edildi.

Çin'den İsrail'e çağrı: Tahliyeleri ve yerleşim faaliyetlerini durdur Çin'den İsrail'e çağrı: Tahliyeleri ve yerleşim faaliyetlerini durdur Doğu Kudüs'te sivillere yönelik şiddeti kınayan Çin, İsrail'e yıkımları, tahliyeleri ve yerleşim birimi faaliyetlerini durdur çağrısında bulundu.

AK Parti'den 6 maddelik İsrail dehşeti raporu AK Parti'den 6 maddelik İsrail dehşeti raporu AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, İsrail’in Filistin’deki suçlarını raporlaştırdı. “yaşam hakları ihlalleri” bölümünde yer alan bilgilere göre 1987 yılından bu yana en az 10 bin 925 Filistinli katledildi. Son 20 yılda katledilen çocuk sayısı 2 bin 103… İşte detaylar...

FANATİK YAHUDİLERDEN BASKIN ÇAĞRISI

Fanatik Yahudiler, İsrail’de 1967’deki Altı Gün Savaşı’nın yıl dönümünü İbrani takvimine göre, “Kudüs Günü” olarak kutlanıyor. Fanatik Yahudilerin oluşturduğu örgütler, 9-10 Mayıs tarihlerine gelen “Kudüs günü” nedeniyle Mescid-i Aksa’ya baskın yapılması çağrısında bulundu. Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani, Harem-i Şerif’in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısında bulunmuştu.

İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli bir yerleşimci, Mescid-i Aksa çevresinde aracını Filistinlilerin üzerine sürmesi sonucu 2 Filistinli ezildi.

Kaynak : İHA-AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber