Tgrt Haber

İsrail hastaneden çıkan Filistinlileri tek tek öldürüyor!

20 Kasım 2023 16:01 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 16:26
Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: TGRT HABER

İsrail, 45 gündür Gazze'ye bombalar yağdırırken hastaneleri de hedef almaya devam ediyor. Gazze'nin kuzeyinde bulunan Endonezya Hastanesi'ne sığınan yüzlerce insanı hedef alan İsrail, hastaneden çıkmaya çalışan Filistinlileri de vurmaya başladı. 

Israil, Gazze, Filistin

Hamas'ın 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık gerekçesiyle 45 gündür Gazze'ye bombalar yağdıran İsrail, acımasız saldırılarında hastaneleri hedef almaktan vazgeçmedi. Son olarak Gazze'nin kuzyeindeki Endonezya Hastanesi'ni hedef alan İsrail ordusu, binaya sığınan yüzlerce sivili de tek tek öldürüyor. 

İsrail ordusuna ait tanklar, sabah saatlerinde, Endonezya Hastanesi'nin önüne konuşlandı. Yerinden edilmiş yüzlerce sivilin sığındığı hastaneden kaçmaya çalışanlar İsrail askerlerinin hedefi oldu. İsrail askerleri, sivilleri bu kez de tek tek vurdu. Bölgeden gelen son haberlere göre çok sayıda sivil hayatını kaybetti. 

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İsrail ordusunun, Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi'ne sığınanları hastaneden çıktıkları sırada hedef alması sonucu ölen ve yaralananlar oldu" ifadeleri yer aldı.

İsrail hastaneden çıkan Filistinlileri tek tek öldürüyor!

''ÇOK SAYIDA CESET VAR''

Endonezya Hastanesi'ndeki son duruma ilişkin bilgiler veren bölgedeki basın mensupları, görüntüleri "kaotik" olarak nitelendirdi. Hastane içinde büyük bir panik durumu olduğunu aktaran gazeteciler, "Hastane çevresinde çok sayıda cansız beden var" açıklamasında bulundu.

İsrail hastaneden çıkan Filistinlileri tek tek öldürüyor!

Hastanenin İsrail güçleri tarafından kuşatıldığını ve dışarı çıkan herkesin hedef alındığını belirten askeri kaynaklar, servis edilen görüntülerde de hastanenin tavanlarında ve diğer alanlarda büyük hasar olduğunun görüldüğünü aktardı. İsrail'in Gazze bombardımanından kaçmak isteyen yüzlerce kişi Endonezya Hastanesi'ne sığınmıştı.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana 65'i Gazze içerisindeki çatışmalarda 6’sı da Lübnan sınırında olmak üzere 385 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail’e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde en az 5 bin 500'ü çocuk ve 3 bin 500'ü kadın olmak üzere 13 bin kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 214 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

 

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.