Tgrt Haber
12 Şubat 2024 06:59 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 07:19

Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Son dakika haberi: İsrail ordusunun Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği hava saldırılarında 100'den fazla kişi hayatını kaybetti.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: Anadolu Ajansı
Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Refah, Gazze, İsrail, Saldırı, ABD

İsrail ordusu Filistinlilere yönelik saldırılarını her geçen gün artırıyor. Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah’a hava saldırılarında bulundu. Saldırı sonucu 100’den fazla kişinin öldüğü belirtilirken, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaralılar, tedavi için Kuveyt Hastanesi'ne getirildi.

Filistin Kızılayı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu. Refah'taki hastane yetkilileri, İsrail’in, Refah kentine düzenlediği saldırılarında 100’den fazla kişinin öldürüldüğünü, yaralanan yüzlerce kişinin hastanelere ulaştığını belirtti.

Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 1. Resim

'İLAÇ VE SERUM YOK'

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms ise hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını ifade etti.

Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 2. Resim

EŞ ZAMANLI 40 HAVA SALDIRISI

Yerel kaynaklar, savaş uçaklarının, yoğun topçu atışı ve savaş gemilerinin denizden yoğun ateşiyle eş zamanlı olarak yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlediğini, özellikle yerinden edilmiş kişilerin barındığı çok sayıda evi ve camiyi hedef aldığını kaydetti.

Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 3. Resim

BIDEN UYARMIŞTI...

Öte yandan ABD Başkanı Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yla görüşmesinde, sivilleri korumaya yönelik "inandırıcı" bir plan yapılmadan Gazze'nin Refah kentine saldırı yapılmaması gerektiğini iletmişti.

Son dakika! İsrail Refah'ı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var - 4. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...