Tarih : 05.05.2021 - 20:05 Yorum : 0

İsrail'de hükümeti kurma görevi muhalefet lideri Yair Lapid'de

İsrail’de hükümet krizi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin hükümet kurulamamasından dolayı, hükümeti kurma görevini muhalefet lideri Yair Lapid’e verdi.

İsrail'de hükümeti kurma görevi muhalefet lideri Yair Lapid'de

İsrail’de 2 yıl içinde 4. Erken genel seçimle birlikte hiçbir parti hükümeti kurmak için gerekli milletvekili sayısına ulaşamadı.

NETENYAHU'YA VERİLEN SÜRE SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Reuven Rivlen, Başkan Netenyahu’yu hükümeti kurmak için görevlendirmişti ama gerekli milletvekili sayısına bir türlü ulaşamadı. Netenyahu'ya verilen süre sona erdi.

İsrail güçleri, Kudüs'te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere saldırdı İsrail güçleri, Kudüs'te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere saldırdı İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs’te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere göz yaşartıcı gazla saldırdı, 4 kişiyi gözaltına aldı.

GÖREV MUHALEFET LİDERİ YAİR LAPİD'E

Netenyahu’ya verilen sürenin sona ermesiyle, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Netenyahu’nun hükümeti kurma görevinde başarısız olunca görevi muhalefet lideri, Yesh Atid(Gelecek Var) partisinin lideri Yair Lapid’e verdi.

AB'nin 4 büyük ülkesi, İsrail'e çağrıda bulundu AB'nin 4 büyük ülkesi, İsrail'e çağrıda bulundu Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya, Filistin yönetimine bir an önce yeni bir seçim takvimi belirlemesi ve İsrail'e, mevcut anlaşmalara dayanarak Doğu Kudüs dahil tüm Filistin topraklarında seçimlerin yapılmasına imkan sağlaması çağrısında bulundu.

Ürdün ve Mısır'dan, İsrail'e Kudüs'teki ihlalleri durdurma çağrısı Ürdün ve Mısır'dan, İsrail'e Kudüs'teki ihlalleri durdurma çağrısı Ürdün ve Mısır, İsrail'in, işgal altındaki Kudüs şehrinde gerginliği sona erdirmek ve sükuneti yeniden sağlamak için tüm saldırıları ve provokatif eylemleri durdurması gerektiğini belirtti

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber