Tgrt Haber
07 Kasım 2023 10:01 - Güncelleme : 07 Kasım 2023 10:05

İsrail’e destek veren Zelenskiy Kuzey Kore ile ateşi harladı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, İsrail'in Gazze'de her geçen gün artan saldırılarına ilişkin "Kanun ve kurallardan bahsedecek olursak, teröristlerin olduğu yerde kural yoktur." ifadelerini kullandı. Ayrıca Zelenskiy Kuzey Kore’nin Hamas’a destek verdiğini ileri sürdü.

Editör: Murat Makas / Kaynak: Anadolu Ajansı
İsrail’e destek veren Zelenskiy Kuzey Kore ile ateşi harladı
Kuzey Kore, Ukrayna, Gazze

Gazze saldırılarında İsrail’e destek veren Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Hamas’ın arkasında Rusya ve İran’ın yanı sıra Kuzey Kore’nin de olduğunu iddia etti.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin soruya, söz konusu durumun "yeni bir şey olmadığını" ifade eden Zelenskiy, "Bu İsrail ve Filistin arasında yanan bir ateş ve bazı insanlar hala bu ateşe kibrit atmaya devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Zelenskiy, "Eminim ki Hamas'ın desteklenmesinin arkasında Rusya ve İran da var." iddiasında bulunarak, "suçlanması gerekenlerin" Rusya ve İran olduğunu savundu.

İsrail'in Gazze saldırıları sürüyor

GÖZLER KUZEY KORE’DE

Hamas'a destek olan ülkeler arasında Kuzey Kore'nin de olduğunu öne süren Zelenskiy, "Gazze'de kaç tane Kuzey Kore mühimmatı bulunduğunu gördünüz. Bu bir gerçek, mutlak bir gerçek." dedi. Ukrayna’dan gelen açıklamalar sonrası gözler Kuzey Kore’ye çevrildi.

Gazze için "kuralsız" saldırı imasında bulunan Zelenskiy, "Kanun ve kurallardan bahsedecek olursak, teröristlerin olduğu yerde kural yoktur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...