Tgrt Haber
06 Kasım 2023 01:22 - Güncelleme : 06 Kasım 2023 01:24

İsrail'in Demir Kubbesi hedefi şaşırdı! Kendi topraklarına düştü

Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırılarına karşılık vermesi Demir Kubbe'yi harekete geçirdi. Hamas'ın fırlattığı füzeleri durdurmak isteyen Demir Kubbe hava savunma sistemine ait bir füze, hedefi şaşırarak İsrail yerleşim birimine düştü. Füzenin düştüğü yerde şiddetli patlamalar meydana geldi.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: TGRT Haber
Gazze, İsrail, Füze, Hamas

İsrail ordusu 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarına devam ederken, Filistinlilere bir kanlı gece daha yaşattı. Ramallah, Cenin, Nablus ve Selfit kentlerine gece baskınları düzenleyen İsrail, Bureyc Mülteci Kampı'nı bombaladı. En az 20 kişinin öldüğüü saldırı sonrası İsrail ordu sözcüsü, Gazze'yi kuzey ve güney olarak ikiye böldüklerini söyledi. 

ABLUKA ALTINDAKİ GAZZE'DEN MİSİLLEME GELDİ

İsrail ordusunun vurduğu Gazze'deki direniş, misilleme hamlelerine devam ediyor. Abluka altındaki kentten fırlatılan füzeler İsrail kentlerini tehdit ederken Demir Kubbe hava savunma sistemi Hamas roketlerini imha etmek için yoğun mesai yapıyor.

DEMİR KUBBE FÜZESİ İSRAİL TOPRAKLARINA DÜŞTÜ

Gece saatlerinde Gazze'den atılan çok sayıda roketi imha etmeye çalışan Demir Kubbe hava savunma sistemine ait bir füze, İsrail yerleşim bölgesine düştü. Sosyal medyada yayılan görüntülerde, füzenin düştüğü bölgede patlamaların olduğu görüldü.

GAZZE'DE CAN KAYBI 10 BİNE YAKLAŞTI

İsrail'e göre 31 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda ölen asker sayısı 30'a yükselirken, Kassam Tugayları'nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria'da da bir İsrail askeri öldü. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 4 bin 800'ü çocuk, 2 bin 550'si kadın olmak üzere 9 bin 770 Filistinli öldürüldü, en az 24 bin kişi yaralandı. Batı Şeria ve Kudüs'te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 151 Filistinliyi öldürdü.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...