Tgrt Haber
10 Aralık 2023 14:01 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 14:43

İsrail'in kirli propagandası ifşa oldu! Yarı çıplak alıkoydukları Filistinlileri böyle kullanmaya çalıştılar

İsrail'in kirli propagandası ifşa oldu. Gazze'deki erkekleri yarı çıplak bir halde kamyonete bindirip götüren İsrail ordusu bir de ellerine silah vererek kara bir propaganda yürütmek istedi fakat tüm gerçekler kendi hataları nedeniyle gün yüzüne çıktı.

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: TGRT HABER
İsrail, Hamas, Filistin, Gazze

İsrail ordusu, Hamas üyesi olduklarını iddia ettikleri yüzlerce Filistinli sivili, gözleri bağlı, yarı çıplak ve ters kelepçeli bir şekilde alıkoydu. Nereye götürüldükleri bilinmeyen Filistinliler üzerinden bir kirli propaganda yürütmeye kalkan işgalci İsrail ordusunun oyunu, kendi hataları nedeniyle ortaya çıktı.

Bir sosyal medya kullanıcısı olan Aydın Öztürk, "İsrail'in propagandasını madde madde deşifre ediyoruz" diyerek görüntüleri şu şekilde analiz etti:

"İsrail bir propagandası videosunun daha yalanları ortaya çıktı. İsrail güçleri, Gazze'de sivilleri "Hamas üyeleri" diye toplayıp, iç çamaşırlarına kadar soydu ve ellerine silah vererek propaganda yapmaya çalıştı ama beceremediler.''

1-Öncelikle, propaganda videosu iki kez çekilmiş. Aynı adama (muhtemelen ilk çekimi beğenilmedi) iki kez silah taşıtıp aynı görüntüyü almaya çalışılmış ancak ilk videoda silah sol eldeyken, ikinci videoda ise sağ elde.

2-Üstteki videoda kedi var ama alttaki videoda yok. Alttaki videoda ise en arkada kısa boylu bir adam var ama aynı adam üstteki videoda yok.

3-İki videoyu da İsrailli gazeteciler paylaştı. Mesele ortaya çıkınca @BarakRavid (alttaki videoyu paylaşan) paylaşımını sildi.

4-En önemli noktaya gelecek olursak, zorla silah taşıtılan adamın ismi Munir Qeshta al-Masry.. Kendisi Beyt Lahia'da küçük bir alüminyum atölyesinin sahibi.

5-Ve unutulmaması gereken bir şey daha. Eğer silahlı birini gözaltına alıyorsanız, önce silahlarını alırsınız sonra kıyafetlerini çıkarttırırsınız. İç çamaşırına kadar soyup, silahını elinde bırakmazsınız."

İsrail'in kirli propagandası ifşa oldu! Yarı çıplak alıkoydukları Filistinlileri böyle kullanmaya çalıştılar

https://twitter.com/oztrk_aydn/status/1733628862762754306

Sosyal medya kullanıcısı Zeki Bahçe ise İsrail güçleri tarafından eline silah verilen ve 'HAMAS üyesi yakalandı' propagandası yapılan kişinin normal hayattaki fotoğrafını paylaşarak Gazzeli sivilin aslında kim olduğunu şöyle açıkladı:

"Adı: Munir Qeshta al-Masry.. Gazze'nin Beyt Lahia bölgesinde küçük bir alüminyum atölyesinin sahibi. İşgalci İsrail güçleri bugün Munir Qeshta al-Masry'i iç çamaşırına kadar soyup, eline bir silah vererek onu dünyaya "Hamas mensubu silahıyla teslim oldu" diye tanıttı. Dünyada bu alçakların algısını yuttu öyle mi?"

https://twitter.com/zekibahce/status/1733620236358705296

İsrail'in kirli propagandası ifşa oldu! Yarı çıplak alıkoydukları Filistinlileri böyle kullanmaya çalıştılar

NE OLMUŞTU?

Gazze'ye 65 gündür bombalar yağdıran İsrail ordusu, 700 Filistinli erkeği ters kelepçeli, gözleri bağlı, yarı çıplak şekilde alıkoydu. Dünyayı sarsan o görüntülerde Filistinlilerin iç çamaşırlarına kadar soyulduğu, askeri kamyonlarla taşındığı görüldü. 

İsrail'in kirli propagandası ifşa oldu! Yarı çıplak alıkoydukları Filistinlileri böyle kullanmaya çalıştılar

 

 

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...