Tarih : 18.05.2021 - 18:28 Yorum : 0

İsrail'in saldırıları Filistin’in ekonomisini de yerle bir etti

İşgalci İsrail'in saldırıları sonucunda Filistin 244 milyon dolar maddi hasara uğradı.

İsrail'in saldırıları Filistin’in ekonomisini de yerle bir etti

Filistin Enformasyon Ofisi, İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıların toplam zararının 244 milyon dolar olduğunu açıkladı.

73 HÜKÜMET BİNASI KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Ofis, İsrail'in uçak, topçu ve savaş gemileri ile Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerindeki sivillerin kaldığı mahalleleri, yolları, elektrik ve su tesisatları olmak üzere bin 615'ten fazla saldırı ile hedef aldığının altını çizdi. Ofis, İsrail’in saldırılarında sadece sivillerin kaldığı evler değil, aynı zamanda 33 medya merkezi, yüzlerce kurum ve dernek olmak üzere 73 hükümet binasının hedef alınarak kullanılmaz hale getirildiğini belirtti.

İSRAİL SALDIRILARINDA SON 24 SAATTE 4 CAMİ ZARAR GÖRDÜ

Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nde düzenlediği saldırıların sonucunda Gazze kentinin farklı mahallelerinde bulunan 4 caminin büyük zarar gördüğünü ve Bakanlığa ait 16 daireyi kapsayan bir binanın imha edildiğini duyurdu. Bakanlık, etkilenen 5 bin 600'den fazla kişiye, maddi yardımda bulunulduğunu açıkladı.

Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü İsrail'in her gün savaş suçu işleyerek vurmaya devam ettiği Gazze'de tablo giderek ağırlaşıyor. Katil devlet İsrail, Mescid-i Aksa’dan başlattığı saldırılarını Gazze üzerinde yoğunlaştırdı. Son bir haftada sivillere yönelik 900 ton bomba atıldı. Bu da bir Gazzeli için yarım kilo patlayıcı demek.

BM: İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucu en az 52 bin kişi yerinden edildi BM: Gazze'de en az 52 bin kişi yerinden edildi BM, İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucu en az 52 bin kişinin yerinden edildiğini duyurdu.

İsrail'e silah satan Biden'a tepki İsrail'e silah satan Biden'a tepki İran'dan İsrail’e silah satışını onaylayan ABD’ye tepki yağdı. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve ABD’li Müslüman Kongre Üyesi İlhan Omar duruma sessiz kalmadı.

İsrail’i kınamak için kepenk indirdiler İsrail’i kınamak için kepenk indirdiler İşgalci İsrail'e protestolar devam ediyor. Kudüs'te yaşayanlar kepenk indirdi.

Avusturya'da İsrail bayrakları sessiz sedasız indirildi Avusturya'da İsrail bayrakları sessiz sedasız indirildi Avusturya'da İsrail ile dayanışma amacıyla devlet binalarına İsrail bayrakları çekilmişti. Bayraklar yoğun tepkiler üzerine kaldırıldı.

Kaynak : İHA
Etiketler : Filistin İsrail
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber