Tarih : 16.05.2021 - 18:32 Yorum : 0

İsrail'in saldırılarında şehit sayısı 192'ye yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şehitlerin sayısı 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 192'ye yükseldi.

İsrail'in saldırılarında şehit sayısı 192'ye yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, Gazze'de İsrail'in saldırıları sonucu şehit olanların sayısının 192’ye yükseldiği belirtildi.

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana hava ve karadan vurmaya devam ettiği Gazze Şeridi'nde şehitlerin sayısı giderek artıyor.

Dünyadan gelen tepkilere aldırış etmeyen İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarına bugün de sürdürdü.

42 FİLİSTİNLİ DAHA ŞEHİT EDİLDİ

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in gece yarısından itibaren düzenlediği saldırılarda 16'sı kadın, 10'u çocuk olmak üzere 42 Filistinlinin şehit olduğu belirtildi.

Son saldırılarla Gazze'de 58'i çocuk, 34'ü kadın 192 Filistinlinin şehit edildiği, yaralı sayısının da 1235'e çıktığı ifade edildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Arap ve Türk İlişkileri Sorumlusu Enver Ataullah, Gazze'de morglarda yer kalmadığını açıklamıştı.

İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera'nın ofislerinin de bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıktı.

Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Hamas, İsrail'in aynı aileden 10 kişiyi katlettiği saldırıda misilleme yapacağını duyurdu. Açıklamanın ardından İsrail'in başkenti Tel Aviv'de siren sesleri yükseldi. Gazze'de çocuklar katledilirken denizde keyif yapan İsrailliler siren seslerinin ardından panik içinde kaçmaya başladı

BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı Birleşmiş Milletler (BM), İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı.

İsrail'in gündeminde ateşkes yok İsrail'in gündeminde ateşkes yok Uluslararası baskılara rağmen İsrail Güvenlik Kabinesi'nin yaptığı toplantıda, Gazze'de ateşkes gündeme gelmediği açıklandı

İtalyan işçiler İsrail'e silah sevkiyatını reddetti İtalyan işçiler İsrail'e silah sevkiyatını reddetti İtalya’da Sendikalar Birliği Toskana şubesi, Livorno Limanı'na gelen gemiye İsrail’e silah taşıdığı gerekçesiyle sevkiyat yapmayı kabul etmedi. Livorno’dan sonra Napoli liman işçileri de Filistin için dayanışmayı seçti ve İsrail için silah taşımayı reddetti.

Kaynak : AA
Etiketler : İsrail Gazze Şeridi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber