Tgrt Haber
10 Aralık 2023 22:32 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 23:14

İsrail'in vicdanı: Bebekli annelerin de bulunduğu 142 kadın esir hapse atıldı

Son dakika haberi: Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail güçlerinin Gazze’de alıkoydukları ve aralarında bebekli annelerin de bulunduğu 142 kadın esiri hapse attığını duyurdu.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
İsrail'in vicdanı: Bebekli annelerin de bulunduğu 142 kadın esir hapse atıldı
İsrail, Kadın
İşgalci İsrail, Gazze'ye yönelik havadan ve karadan saldırılarını sürdürürken sivillere de acımıyor. Filistin Esirler Cemiyeti (FEC) İsrail güçlerinin Gazze’de alıkoydukları ve aralarında bebekli annelerin de bulunduğu kadınları hapse attığını bildirdi.
İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ediyor.

İsrail'in Gazze'deki işgali uluslararası kurluşların da yakın takibinde. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'de insani ateşkes kararını uygulamaya gücünün olmaması nedeniyle BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) otoritesinin ve güvenilirliğinin zedelendiğini belirterek, Gazze'de insani ateşkes çağrısından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Doha Forum'da konuşma yapan Guterres, Konseyin küresel mali yapısında köklü reformlara ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Guterres, "Gazze'de ateşkes kararına gücü olmadığı için, BMGK'nin otoritesi ve güvenilirliği zedelendi." diyerek, insani ateşkes çağrısından vazgeçmeyeceğini dile getirdi.

Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik etkili koruma olmadığının altını çizen Guterres, mağdurların sayısının eşi benzeri görülmemiş seviyede bulunduğunu kaydetti.

FEC: 142 KADIN ESİR HAPSE ATILDI

Filistin Esirler Cemiyeti'de kadın esirlerle ilgili yeni bilgileri paylaştı. Örgütten yapılan açıklamada, "İsrail güçleri Gazze’de alıkoydukları ve aralarında bebekli annelerin de bulunduğu 142 kadın esiri hapse attı." denildi.
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...