Tarih : 22.06.2021 - 12:25 Yorum : 0

İtalya'da açık alanda maske zorunluluğu kalkıyor

İtalya'da açık alanda maske zorunluluğu kalkıyor. 28 Haziran’dan itibaren ülkede maske takma mecburiyeti kaldırılacak.

İtalya'da açık alanda maske zorunluluğu kalkıyor

İtalya da maskelere veda ediyor. Ülkede salgın verilerindeki düşüş sebebiyle, 28 Haziran Pazartesi gününden itibaren açık alanda maske kullanımı zorunluluğu kaldırılıyor.

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, Twitter hesabından akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda, açık alanda maske zorunluluğunun kalkacağını duyurdu.

İtalya'da günlük vaka sayıları, son dönemde 1000'in altına, günlük ölüm sayıları ise 50'nin altına kadar geriledi.

Avrupa’da son olarak Fransa 20 Haziran’dan itibaren maske takma zorunluluğunu kaldırmıştı.

TÜRKİYE'DE MASKELER NE ZAMAN KALKACAK?

Toplumsal bağışıklığın bu yaz yakalanabileceğini belirten ​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Bağışıklığın yakalanmasından sonra sonbaharda aşı olanların maske takma zorunluluğu kalkabilir'' açıklamasında bulunmuştu.

Fransa’da maske zorunluluğu yarın kaldırılıyor Fransa’da maske zorunluluğu kaldırılıyor Fransa'da Covid-19’a karşı uygulanan açık alanlarda maske zorunluluğu yarın, gece uygulanan sokağa çıkma yasağı ise 20 Haziran'dan itibaren kaldırılacak.

Maskesiz günler 2022’de Maskesiz günler 2022’de Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında aşılama süreci devam ediyor. Aşılama ile birlikte normalleşme süreci başlarken herkesin aklında maskesiz hayat ne zaman başlayacak sorusu var. Peki maskesiz hayat ne zaman başlayacak? İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, koronavirüs ile mücadele kapsamında maske zorunluluğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

DSÖ açıkladı: Aşı olduktan sonra maske takılacak mı? Maskelerden ne zaman kurtulacağız? Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla mücadelede aşı tek çare oldu. Aşılamanın hızlanmasıyla birlikte ise “Maskelerden ne zaman kurtulacağız?” sorusu gündeme geldi. Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Margaret Harris'in yaptığı açıklama ile koronavirüs aşısı yapıldıktan sonra maske takılıp takılmayacağı sorusu cevap buldu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber