Tarih : 15.03.2017 - 20:37 Yorum : 0

İtalyan liderden skandal çağrı: Türkiye'ye yardımı kesin

İtalya'da aşırı sağcı Kuzey Ligi partisi lideri Matteo Salvini, Türkiye ile AB arasında tam üyelik müzakerelerinin hiç başlatılmaması gerektiğini söyleyerek 'Türkiye'ye yardımı kesin' çağrısı yaptı.

İtalyan liderden skandal çağrı: Türkiye'ye yardımı kesin

Salvini, Türkiye ile bazı AB ülkeleri arasında yaşanan gerilimle ilgili sert açıklamalarını, " Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin hiç başlatılmamalı" diyerek sürdürdü.

VİDEO YAYINLADI

Yayınladığı video mesajına " Türkiye Avrupa değildir ve asla da olamayacaktır" sözleriyle başlayan Matteo Salvini, Avrupalılar'a "Sizin cebinizden gelen paralarla bu ülkeye milyarlarca euro veriliyor" diye seslendi ve "Bu nedenle kendimize hakaret edilmesine izin vermemeliyiz" dedi.

"DERHAL ORTADAN KALDIRALIM"

Daha önce yaptığı "Türk bakanlar İtalya'ya da hoş gelmezler" açıklamasını yineleyen Türkiye'nin AB üyeliği ile göç karşıtı ayrılıkçı partinin lideri Salvini, "AB'nin kapısının Türkiye'ye açılması ihtimalini derhal ortadan kaldıralım. Eğer Avrupa bunu yapmazsa, en kısa zamanda bu deliler kafesinden çıkmak bizim açımızdan en iyisi" dedi.

"TÜRKİYE'YE VERİLEN YARDIMI DURDURUN"

Strasbourg'taki Avrupa Parlamentosu'nda süren genel kurul toplantısında da bu sabah konuşan Matteo Salvini, "Türk lider, anlaşılmayan tehditler savuruyor. Şu anda ona 10.5 milyar euro veriyoruz. Birazcık haysiyetiniz ve onurunuz varsa, Türk rejimine verilen bu milyarlarca euro yardımı durdurursunuz" dedi.
"Bize, Avrupa'da demokrasi dersi vermeye gelen kişilere finans sağlamak mümkün değildir" diye sözlerini sürdüren Salvini, "İtalyan ve Avrupa halklarının cebinden çıkan bu paraları Türk rejimine nehir gibi akıtmayı bırakın. Bazı ülkeleri Nazi ve faşist olarak niteliyorlar. Bu bana normal gelmiyor" dedi.

'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum' 'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum' Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrını kınadığını söyledi.

İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiliz hükümeti, Türkiye ile Hollanda arasındaki gerginliğe ilişkin taraflara hızla çözüme varmaları çağrısında bulundu.

Hollanda Dostluk Grubu lağvediliyor Hollanda Dostluk Grubu lağvediliyor TBMM Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Soysal, bu hafta içinde dostluk grubunun lağvedileceğini açıkladı.

Etiketler : Türkiye Hollanda İtalya
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber