2021-06-09 22:42:47

Japonlar dünyanın ilk yenilebilir maskesini üretti

Japonya'da özel bir şirket, dünyanın ilk yenilebilir maskesini yaptı. Maskelerin, en az endüstriyel olanlar kadar koruyuculuğu olduğu açıklandı.

Japonlar dünyanın ilk yenilebilir maskesini üretti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Japonya’da özeli bir firma, meşhur ‘melonpan’ (kavun ekmek) adı verilen ekmekten dünyanın ilk yenilebilir maskesini yaptı. Ürünün en az piyasada satılan diğer maskeler kadar koruyucu olduğu da belirtildi. Maske, ekmek kokusunu her zaman içine çekebilme hayali kuran 3 gencin talebi ile ‘Goku no Kimochi’ adlı masaj ve güzellik merkezinin ürün geliştirme departmanı tarafından geliştirildi. Maskede kullanılan çöreklerin, Japonya’nın ünlü kavun ekmek satış zinciri ‘Melon de Melon’ tarafından sağlandığı da açıklandı.

5'Lİ PAKETİ 140 LİRA

Maskenin kalitesini laboratuvar ortamında test ettiren üretici firma, sıra dışı ürünün en az piyasada satılan endüstriyel maskeler kadar koruyucu olduğunu duyurdu. Kullanıcısının karnını doyurmayı vadeden maskenin 10 Haziran'dan itibaren çevrimiçi ortamda Japonya’da satışa sunulacağı öğrenilirken, 5'li paketin fiyatının ise bin 800 yen (yaklaşık 140 lira) olacağı belirtildi.

Etiketler