Tarih : 18.06.2021 - 11:41 Yorum : 0

Japonya'da şehre inen ayı korku saçtı! 4 kişi yaralandı

Japonya'nın Sapporo şehrine inen bir ayı, biri asker 4 kişiyi yaralayınca vurularak öldürüldü.

Japonya'da şehre inen ayı korku saçtı! 4 kişi yaralandı

Japonya'nın Sapporo şehrine inen ayı korku saçtı. Kent merkezinde başıboş bir şekilde dolaşan ayı, güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Aç kaldığı için şehir merkezine indiği düşünülen ayıyı etkisiz hale getirmek için bölgeye çok sayıda güvenlik gücü sevk edilirken, helikopterler de arama çalışmalarına havadan destek verdi. Yakalanana dek şehrin sakinlerine korku dolu anlar yaşatan ayı, saldırdığı 4 kişiyi yaraladı.

Japonya Baş Kabine Sekreteri Katsunobu Kato yaptığı açıklamada biri Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personeli olmak üzere 4 kişinin ayı tarafından yaralandığını doğrularken "Yararlananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

Amatör kameralara yansıyan görüntülerde bir SDF üssüne giderek kışla girişindeki askerlere saldırdığı görülen ayı, bölgeye gönderilen avcılar tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Japonya Ayı ve Orman Derneği ise aç kalan boz ayıların bulundukları bölgelerde şehir merkezlerine inebileceğini hatırlatarak dikkatli olma çağrısında bulundu.

Hindistan'da ayı saldırısı: 4 ölü, 3 yaralı Hindistan'da ayı saldırısı: 4 ölü, 3 yaralı Hindistan'ın Çatisgarh eyaletinde ayı saldırısına uğrayan 4 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Tunceli'de ayı saldırısında bir kişi yaralandı Tunceli'de ayı saldırısında bir kişi yaralandı ​ Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ayının saldırdığı bir kişi yaralandı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber