Tarih : 23.06.2021 - 10:20 Yorum : 0

Japonya'daki yanardağ harekete geçti patlama meydana geldi

Japonya’daki Suwanose Adası'nda bulunan Otake Yanardağı, harekete geçti, patlama meydana geldi. Japonya Meteoroloji Ajansı, halka uyarılarda bulundu.

Japonya'daki yanardağ harekete geçti patlama meydana geldi

Japonya'nın Kagoshima eyaletindeki Suwanose Adası'nda bulunan Otake Yanardağı'nda yaşanan volkanik hareketlilik patlamaya neden oldu. Patlamanın ardından 1 kilometre genişliğindeki alana kaya parçalarının saçıldığı açıklandı.Yerel otoritelere göre yaralanan kimse olmazken, Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) olası yeni patlamada kaya parçalarının 2 kilometre genişliğindeki alana ulaşabileceği konusunda uyardı. Hükümetin de konuyla ilgili Başbakanlık Ofisi'nde bir irtibat bürosu kurduğu öğrenildi.

Küçük bir volkanik ada olan Suwanose Adası'ndaki Otake kraterinde geçtiğimiz martta da volkanik aktivite gözlenmiş, 5 ölçekli volkanik aktivite uyarı seviyesinin 3. dereceye yükseltildiği duyurulmuştu. Yetkililer, insanları kratere yaklaşmamaları konusunda uyarmıştı.

Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Etna, Şubat’tan bu yana en az 16 kez lav püskürttü.

Endonezya'da Merapi Yanardağı'nda patlama Endonezya'da Merapi Yanardağı'nda patlama Yetkililer, "turuncu" alarm seviyesinde olan ve son dönemde volkanik hareketliliğin arttığı yanardağın çevresinde 5 kilometreye kadar faaliyette bulunulmaması uyarısında bulundu.

Etiketler : japonya yanardağ patlama
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber