Tarih : 15.06.2021 - 17:34 Yorum : 0

Joe Biden, Putin ile yüz yüze görüşme için Cenevre'de

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yarın yapacağı yüz yüze görüşme için İsviçre’nin Cenevre kentine geldi.

Joe Biden, Putin ile yüz yüze görüşme için Cenevre'de

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa turunun son ayağı olan İsviçre'nin Cenevre kentine geldi. Biden'ı taşıyan Air Force One uçağı Cenevre (Cointrin) Havalimanına iniş yaptı. Biden'ın yarın Villa La Grange'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi beklenirken, söz konusu görüşmenin yaklaşık 4-5 saat süreceği öngörülüyor. İki liderin, görüşmede stratejik istikrar, Covid-19'la mücadele, bilgi güvenliği, siber güvenlik ve bölgesel konuları ele alması bekleniyor.

YARIN GÜVENLİK BÖLGESİ KURULACAK

Putin ve Biden arasındaki zirveye ev sahipliği yapacak olan Villa La Grange'nin çevresinde insan ve araçlar için yarın gün boyunca "giriş yasaklı bölge" olarak adlandırılan bir güvenlik bölgesi kurulacak. Güvenlik bölgesi içindeki bu kısıtlamaların, zirve öncesi ve zirve sırasındaki gösterileri ve protestoları kapsayacak. Putin, Biden ile daha önce 2011'de eski ABD Başkanı Barack Obama yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yaptığı sırada tanışmıştı.

ZARARLI FAALİYETLERE, ANLAMLI YANIT VERİLECEK

ABD Başkanı Joe Biden 10 Haziran'da yaptığı açıklamada, Avrupa gezisi kapsamında görüşeceği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Rus hükümetinin 'zararlı faaliyetler' yapması durumunda Washington'un 'sağlam ve anlamlı' yanıt vereceği uyarısında bulunmuştu.

Joe Biden: Erdoğan'la toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum Joe Biden: Erdoğan'la toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum" dedi.

Erdoğan-Biden görüşmesinde kitap detayı Erdoğan-Biden görüşmesinde kitap detayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki zirvede Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında yaptıkları belirtilen kitabın masada bulunması dikkat çekti.

Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası dolarda son durum Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası dolar 14 Haziran'dan Brüksel'de gerçekleşen NATO liderler zirvesi Erdoğan-Biden görüşmesi öncesinde 8.40 seviyelerinde olan dolar görüşmeden sonra İstanbul serbest piyasada 8,4740 liradan, euro 10,2820 liradan güne başladı. Saat 10.23 itibarıyla ise dolar 8,54 seviyesinde seyrediyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber