Tarih : 08.06.2021 - 18:13 Yorum : 0

Kanada Başbakanı Trudeau: Müslüman aileye yapılan terör saldırısıdır

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada'nın Ontario eyaletinde pazar günü Müslüman bir ailenin 4 üyesinin araçlı saldırı sonucu öldürülmesini “terör saldırısı” olarak nitelendirdi.

Kanada Başbakanı Trudeau: Müslüman aileye yapılan terör saldırısıdır

Kanada'da Müslüman bir aileye yönelik gerçekleştirilen saldırıya Başbakan Justin Trudeau'dan tepki geldi. Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Londra kentinde geçtiğimiz pazar günü yerel saatle 20.40’da Müslüman bir aileye Hyde Park Yolu’nda kaldırımda yürüdükleri sırada bir sürücü aracı ile çarpmış, olayda aileden 4 kişi hayatını kaybetmiş, 1 çocuk da yaralanmıştı.

"BU BİR TERÖRİST SALDIRISI"

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Avam Kamarası'nda yaptığı konuşmada Müslüman aileye düzenlenen saldırıyı “terör saldırısı” olarak nitelendirdi. Saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getiren Trudeau, "Bu, topluluklarımızdan birinin kalbinde nefretin motive ettiği bir terörist saldırıydı" dedi.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıda hayatını kaybedenlerin isimlerini açıklayan aile, kurbanların 46 yaşındaki Salman Afzaal, 44 yaşındaki eşi Madiha Salman, 15 yaşındaki kızları Yumna Salman ve Afzaal'ın 74 yaşındaki annesi olduğunu ifade ederek, çiftin 9 yaşındaki oğlu Fayez Afzaal’ın ise ağır yaralandığını aktardı.

Polis tarafından yapılan açıklamada ise, saldırganın 20 yaşındaki Nathaniel Veltman olduğu ifade edildi. 20 yaşındaki erkek sürücü, olay yerinden 7 kilometre uzaklıkta bir alışveriş merkezinin otoparkında yakalanmıştı.

Kanada’da Müslüman aileyi araçla ezdi Kanada’da Müslüman aileyi araçla ezdi Kanada'da bir sürücü, kaldırımda yürüdükleri sırada 5 kişilik Müslüman aileye çarptı. Aileden 4 kişi hayatını kaybederken 1 kişi yaralandı. Kanada polisi olayların İslamofobi kaynaklı olabileceği üzerinde dururken Türkiye'den yaşanan olaya tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bu, üretilmiş korkunun nefrete, nefretin düşmanlığa ve şiddete dönüşeceğinin en son örneğidir. Bu korkunç gidişat ve barbarlık durdurulmalıdır." dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber