Tarih : 21.06.2021 - 09:11 Yorum : 0

ABD'de katliam gibi kaza 18 araç birbirine girdi

Amerika'nın Alabama eyaletinde katliam gibi bir kaza gerçekleşti. 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti.

ABD'de katliam gibi kaza 18 araç birbirine girdi

Amerika'nın Alabama eylatinin Butler ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle zincirleme bir kaza meydana geldi. 18 aracın birbirine girdiği kazada 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti.

Adli Tıp Uzmanı Wayne Garlock yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden çocukların yaşlarının 9 ay ile 17 arasında değiştiğini ve 8 çocuğun terk edilmiş, ihmal edilmiş veya istismara uğramış kızların kaldığı Tallapoosa İlçe Kız Çiftliği’nde yaşadığını aktardı. Garlock, başka bir araçta bulunan 29 yaşındaki baba ve 9 aylık kızının da kazada hayatını kaybettiğini açıklarken, kazaya fırtınanın neden olduğunu ifade etti. Çarpışmanın etkisi ile kızları taşıyan otobüsün alev aldığı ve sürücünün son anda kurtarıldığını ifade eden Garlock, ekiplerin kızlara vaktinde ulaşamadığını aktardı.

''KORKUNÇ BİR TRAJEDİ VE KAYIP''

Butler İlçe Şerifi Danny Bond ise yaptığı açıklamada, çok sayıda kişinin kazada yaralandığını, ancak kaç kişinin yaralandığının henüz tam olarak bilinmediğini ifade etti.
Alabama Şerif Gençlik Çiftlikleri CEO'su Michael Smith yaptığı açıklamada, kazayı "korkunç bir trajedi ve kayıp" olarak nitelendirerek, "Olayların nedenlerini her zaman anlamadığımızı düşünüyorum. Tanrımıza sarılmaya devam edeceğiz. Lütfen bu zor zamanda bizim için dua etmeye devam edin" dedi.

Kocaeli TEM'de zincirleme kaza: 20 yaralı Kontrolden çıkan tır felakete yol açtı Kocaeli'nin İzmit ilçesi TEM otoyolunda bariyerlere çarpan bir tır zincirleme kazaya neden oldu. Aralarında tır ve yolcu otobüslerinin de bulunduğu 21 araç birbirine girdi. Trafiği saatlerce kilitleyen kazada 20 kişi yaralandı.

E-5'teki zincirleme kaza trafiği kilitledi E-5'teki zincirleme kaza trafiği kilitledi E-5 karayolu Sefaköy mevkiinde zincirleme trafik kazası meydana geldi. 2 kişinin yaralandığı kaza nedeniyle E-5 trafiğe kapandı.

Kaynak : İHA
Etiketler : Amerika Zincirleme Kaza
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber