2022-07-01 15:20:47 | Son Güncelleme : 2022-07-01 16:19:19

Kayıp genç 13 metrelik timsahın içinden çıktı! Dünya basını bu olayı konuşuyor

Endonezya'nın Batı Papua eyaletindeki Teluk Bintuni bölgesindeki kayıp inşaat işçisi Yeniman Bernard, 13 metre uzunluğundaki devasa timsahın midesinden çıktı.

Kayıp genç 13 metrelik timsahın içinden çıktı! Dünya basını bu olayı konuşuyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Endonezya'nın Batı Papua eyaletindeki Teluk Bintuni bölgesindeki 13 metrelik timsahın midesinde bulunan insan dünya basınında geniş yankı uyandırdı. İnşaat işçisi Yeniman Bernard, kaıplara karıştı, yakınları en son görüldüğü bölgede arama çalışmaları başlattı. Bintuni Körfezi'nin kenarındaki aramalarda Bernard'ın yakınları karnı oldukça şiş bir timsah fark etti ve yüzeye çıkarmak için bir hayli çaba gösterdi.

Arama çalışmalarına katılanlar timsahın midesini açtıklarında çürüyen bir insan cesedi olduğunu fark ettiler. Bintuni Polis Şefi Lukas Resihol Limborg, yaptığı açıklamada,  ''Timsah yakalandıktan sonra karaya çıkarıldı. Timsahın midesindeki şişkinlikten dolayı adamı yediğini düşündük. Memurlar bir bıçak yardımıyla timsahın karnını kesti. Timsahın içindeki kurbanın aradığımız kişi olduğunu teyit ediyoruz. Kurbanın cesedi sağlam değildi.'' dedi.

SERİNLEMEK İÇİN GÖLE GİRMİŞ

Meslektaşları Bernard’ın bir okul şantiyesinde çalıştıktan sonra serinlemek için gölde yüzdüğünü söyledi. Görgü tanıklarının ifadelerinde ise Bernard’ın suda yardım çığlıkları attıktan iki dakika sonra gölün yüzeyinde kaybolduğu ifade edildi. Timsahın midesinde bulunan kemik parçaları kimlik tespiti için bir kovaya konularak hastaneye götürüldü. Hastanedeki incelemenin sonucunda ise kemik parçalarının ailesine teslim edileceği belirtildi.

 

Etiketler